Ramiz TAYFUR

Sans-serif

Aa

Serif

Aa

Font büyüklüğü

+ -

Satır yüksekliği

+ -
Gündüz
Gece
Gün Batımı

Tasarımhane Derlemesi: 1

Siz değerli okurlarım için Tasarımhane Derlemesi adı altında haftalık olarak projeler üzerinde çalışırken edindiğim bilgileri, kaynakları siz değerli okurlarımla paylaşacağım. Böylelikle bilmeyen arkadaşlarımız yada yeni başlayanlar için haftalık küçük bir dergi tadında değerli bilgiler aktarmaya çalışacağım. Tasarımları revizeler sonucunda rezil etmediğiniz sürece, biz tasarımcılar duygu dolu, neşeli insanlarız. Ancak gel gör ki Türkiye’de yaşıyor, tasarımdan zerre anlamayan insanlara revizeler neticesinde onların hoşuna giden bizim ise ‘içine ettin al kullan şimdi böyle’ dediğimiz tasarımları yapmakla mükellefiz ne yazık ki!

Haftanın derlemesine böyle başlamama sebep olan müşterilerime ithafen gelsin bu sözlerim belki anlarlar artık…

Neyse bu hafta ufak ipuçları ve edindiğim kaynaklarla başlayacağım özetime.

 • 2014 yılında Google’da en çok arananları paylaşmıştım. Buradan da Google’ın Türkiye bazlı tüm listesine kategorize edilmiş halde ulaşabilirsiniz.
 • Yılbaşı tasarımlarınızı kar efektleri ile süslemeyi her tasarımcı düşünüyordur. Araştırdım ve 20 Ücretsiz Kar Efekti fırçası buldum sizin için.
 • Profesyonel tasarımlarınızda mükemmel fontlarla iş yapmak isterseniz eğer bi inceleyin derim. 50 Ücretsiz font bulunuyor ve bence hepsi fevkalade!
 • Tipografik sanatı ile benim gibi yakından ilgileniyorsan senin içinde taze fikirler üreteceğin bir kaynağım var. Birbirinden renkli 50 Tipografik Sanatı sizindir!
 • Photoshop ile harikalar yaratanlardan mısınız? Eee tasarlıyorsan sergilemesinide bileceksin! Photoshop ile şık bir Portfolyo Sayfası tasarlayın!
 • Geçenlerde yapmış olduğum karakter çalışmasını siz değerli okurlarım için paylaşmıştım. Karakter tasarımı konusunda ilham aldığım kaynağıda paylaşayım dedim. Birbirinden Renkli 30 Karakter çalışması örneği sizindir.
 • Elinizde verileriniz var ve görsele çevirmek bi infografik yapabilseydik keşke diyorsanız, duruma bir el atayım dedim. Verilerinizi görselleştirebileceğiniz 20 İnfografik Sitesi.
 • Fantastik filmler gördük izledik. Bir de Fantastik siteler var incelemeye değer! 55 Fantastik Web sitesi incelemeye değer.

6 Yorumlar

 • Hakan Göçmez
  5 Ocak 2015 at 17:59

  Biraz sitemkar olmuş sanırım 🙂 Aynı durumu yaşarken sanırım bir daha çalıştığım derginin yeni sayısını yapmayacağım. İnsanları anlamak, onlara beğendirmek zor.

 • Metin Pınar
  5 Ocak 2015 at 19:12

  Tasarımhane güzel bir derleme köşesi olmuş. Tasarımcıların haklı serzenişine gelecek olursak bu ülkenin genel bir sorunu olarak görüyorum bunu. Belli bir imkanı olan, makama gelmiş kişilerin çoğu vasıfsız eleman statüsünde. Daireye gelen matbu evrakın üzerine yazacağı iki üç sayı için komple tabloyu wordde yeniden yazdıran müdürlerimiz de var.

 • Ümit AYKIR
  5 Ocak 2015 at 19:17

  Bu konu çok güzel olmuş Ramiz, özellikle İnfografik çalışmaları hakkında bir bilgim yoktu, incelenecekler listesine ekledim. Profil durumunda sitemlerini görmüştüm sıkma canını 🙂 Serinin devamını bekliyorum.

 • ertugrul series
  7 Temmuz 2021 at 09:06

  We are making Interesting and Entertaining videos for Kids.
  Now, you can watch the first-ever Animated Cartoon of the Most Popular and Historical Drama Series “Ertugrul Ghazi” in Urdu.
  only on our Youtube Channel “My Kids Tube”.
  Appreciate our hard work because your Appreciation is our Motivation.

  https://www.youtube.com/watch?v=TkTmWCuQ_KY

 • zrmsolutions
  14 Ekim 2021 at 19:03

  ZRMSolutions consulting over 5 years of experience we’ll ensure you always provide the best guidance. We serve a clients at every level of their organization, in whatever circumstances, we deliver the most useful and act as a trusted advisor.

Bir cevap yazın


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.