Kullanım Koşulları

GENEL HÜKÜMLER

1.1. ramiztayfur.com, oluşturduğu veya yer sağladığı içeriğin kanuna uygun olmasına özen göstermekte olup, hukuka aykırı olduğunu düşündüğünüz bir içerik veya ramiztayfur.com ile ilgili herhangi başka bir sorununuz hakkında iletisim@ramiztayfur.com e-posta adresine bildirimde bulunabilirsiniz. ramiztayfur.com’da, üyeler (kayıtlı kullanıcılar) tarafından oluşturulan ve herhangi bir incelemeden geçmeksizin doğrudan yayına alınan içeriğin doğru, gerçek veya hukuka uygunluğuna ilişkin olarak ramiztayfur.com’un hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.

1.2. ramiztayfur.com’un içerikte yer alan bağlantı, yönlendirme (link vs.) veya iliştirilmiş içeriğe ilişkin sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu şekilde ulaşılan içeriğin veya sitenin doğruluğu, güvenilirliği gibi konularda hiçbir sorumluluk kabul edilmemektedir.

1.3. ramiztayfur.com’un marka haklarının tarafınızdan ihlal edilmesi halinde yasal yollara başvurma hakkı saklıdır.

1.4. ramiztayfur.com hizmetlerinin yapısını tarafınıza önceden bildirim yapmaksızın zaman zaman değiştirebilir ve/veya hizmetleri veya bazı özelliklerini ücretli yapabilir ya da geçici veya kalıcı olarak sonlandırabilir. Ücretli olarak sunduğu hizmetlerin bedelini de gerekli gördüğü takdirde değiştirebilir.

1.5. ramiztayfur.com, sitede yer alan içerik, hizmet, imkan ve sair unsurların yayınının devamlılığına önem vermekle birlikte, yayının ve/veya site üzerinden sunulan hizmetlerin kesintisiz olacağına dair garanti vermemektedir.

HESABINIZ

2.1. ramiztayfur.com içeriğine, haber, yorum, iş ilanları, fotoğraf, metot, yazı, görsel ve ürün eklemek, diğer üyeler tarafından eklenen içeriğe ilişkin yorum yapmak ve bu içeriğe ilişkin bilgileri kendi hesabınız içerisinde arşivlemek, haberleri puanlamak, paylaşmak, diğer üyelerle mesajlaşmak gibi ve bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla, kayıtlı üyeler için geliştirilecek yeni imkanlardan faydalanmak için siteye üye olmanız gerekmektedir.

2.2. ramiztayfur.com’a, sidebar bölümünde bölümünde e-posta adresiyle üye olabilirsiniz.

2.3. ramiztayfur.com, hesabınızın güvenliği için gereken özeni gösterecektir ancak hesabınıza erişim için kullandığınız bilgilerin ve şifreninizin güvenliği sizin sorumluluğunuzdadır. Şifrenizin üçüncü kişiler tarafından ele geçirilmesi ve üçüncü kişiler tarafından hukuka aykırı içerik sağlanması da dahil her türlü kötü niyetli kullanımından şahsen sorumluluğunuz bulunmakta olup, kötü niyetli kullanımdan kaynaklanan her türlü hukuki ve cezai yükümlülük size aittir.

2.4. ramiztayfur.com, verilerininiz korunması adına gerekli önlemleri almakta, verilerinize ilişkin kayıtları yedeklemektedir. Bu önlemlere rağmen verilerinizin herhangi bir nedenle kaybolmasından veya yedekleri alınan kayıtların önceki haline getirilememesinden dolayı ramiztayfur.com sorumlu tutulamaz. Her ihtimale karşın kendi yedeğinizi almanızı öneririz.

2.5. ramiztayfur.com’daki hesabınızı, iletisim@ramiztayfur.com adresine e-posta göndererek kapatmanız mümkün olup, tarafınızdan sunulan içeriğin yayınına devam edilmesine veya yayına son verilmesine karar verme hakkı ramiztayfur.com’a aittir. Kapatılması için talepte bulunulan hesap kapatıldıktan sonra yeniden aktif hale getirilemez.

SORUMLULUKLAR

3.1. ramiztayfur.com’da yayınlanmak üzere sunduğunuz her türlü içeriğin hukuka uygun olması gerekmekte olup, buna ilişkin tüm hukuki ve cezai sorumluluk tarafınıza aittir. Sunduğunuz içeriğin hukuka aykırılık teşkil etmesi halinde, şikayet üzerine söz konusu içerik ramiztayfur.com tarafından, tarafınıza herhangi bir bildirimde bulunulmaksızın yayından çıkartılabilir.

3.2. Sitede bulunduğunuz veya siteyi kullandığınız sürece bu metinde yer alan kuralların tamamını, bütün olarak kabul etmektesiniz. Söz konusu kurallara aykırı hareket etmeniz, üye olurken vermiş olduğunuz bilgilerin hatalı veya gerçeğe aykırı olması, kullanım koşullarına aykırı hareket etmeniz, hizmeti kötü niyetli kullandığınızın tespit edilmesi, birden fazla hesap oluşturmanız veya ramiztayfur.com’un gerekli görmesi halinde, siteyi kullanımınız engellenebilir veya üyeliğiniz gerekçe gösterilmeksizin sona erdirilebilir. ramiztayfur.com’un ayrıca hukuki yollara başvurma hakkı saklıdır.

3.3. Site üzerinden diğer üyeler veya sair kişilerle mesaj, eposta gibi yollarla iletişim kurarken hukuka uygun hareket etmeniz, herhangi bir gerçek veya tüzel kişinin kişilik, marka ve mali haklarına aykırı hareket etmemeniz, salt reklam amaçlı veya rahatsız edici (küfür, iftira, hakaret, pornografik içerik vs.) mesaj, içerik, dosya veya başkaca veri göndermemeniz gerekmektedir. Bu ilişkiler nedeniyle oluşan ihtilaflardan, bu ilişkilerden kaynaklanan maddi veya manevi kayıplarından doğrudan ve/veya dolaylı olarak sitenin, site yönetiminin ve çalışanlarının hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır, site üzerinden bağlantı kurduğunuz şahıslarla kurduğunuz şahsi veya ticari ilişkiler ve bunlara ilişkin dolaylı veya doğrudan neticeleri siteyi bağlamamaktadır.

3.4. ramiztayfur.com’un, bu Kullanım Koşulları’nda yer alan herhangi bir hakkını ya da koşulunu uygulamaması, bu tür hakkın ya da koşulun muafiyeti olarak varsayılmayacaktır. Bu Kullanım Koşulları’nda yer alan herhangi bir hükmün geçersiz ya da uygulanamaz hale gelmesi durumunda, bu Kullanım Koşulları’nın geri kalan hükümleri tam olarak etkili ve etkin kalacaktır

3.5. ramiztayfur.com’un kullandığı yazılımlar ile ilgili bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu sitede yer alan herhangi bir yazılım sebebi ile kullandığınız yazılım ve donanım unsurlarına herhangi bir zarar gelmesinden dolayı ramiztayfur.com’un sorumluluğu bulunmamaktadır.

3.6. Üye, diğer üyelerin veya ziyaretçilerin siteyi kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı hareketlerde bulunamaz, sunucuları veya veri tabanlarını bozacak veya işlemez hale getirecek hiçbir eylemde bulunamaz.

3.7. Sitemizin virüs ve sair zararlı içerik barındırmaması için azami gayret sarf edilmekle birlikte, teknik sorun ve diğer nedenlerle bilgisayarınıza virüs geçmesi ihtimali bulunmaktadır. Her ne kadar ortalama bir bilgisayar kullanıcısının aldığı en basit önlemlerden biri olan antivirüs yazılımı kullandığınız varsayılsa bile, yine de zarara uğramanız halinde, uğrayacağınız zararlardan (bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla bilgisayarınızın veya programlarınızın hasar görmesi) dolayı sitemizin sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu nedenlerle sitemizden talepte bulunulamaz.

3.8. Sitemizde yer alan kullanım koşullarına ilişkin olarak iletisim@ramiztayfur.com adresine göndereceğiniz görüş ve öneriler, her türlü ticari kaygıdan bağımsız olarak özenle incelenmektedir.

TELİF HAKLARI VE ALINTI SINIRI

4.1. Sitede eriştiğiniz herhangi bir içeriğe ve bu sayfaların tasarımında ve veri tabanı oluşturulmasında kullanılan fikri mülkiyete konu her türlü multimedya içeriğe ilişkin (açıkça telif haklarının devredildiğinin belirtildiği durumlar hariç) olarak yalnızca şahsi kullanım hakkınız vardır.

4.2. Tüm mali hakları ramiztayfur.com’a ait olduğu belirtilen içerikler ile tüm fotoğraf, tarif, metot, kod, program, işleyiş ve görsellere ilişkin şahsi kullanımınızın dışında, kopyalama, işleme ve internet başta olmak üzere radyo-televizyon, uydu ve kablo gibi telli veya telsiz yayın yapan kuruluşlar vasıtasıyla veya dijital iletim de dahil, işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlar ve bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla her türlü araçla içeriği yayınlama izniniz ve/veya hakkınız bulunmamaktadır.

4.3. ramiztayfur.com’da yer alan içeriğin alıntılanması, makul sınırlarda kalmak ve kaynak gösterme ve ilgili içeriğe ilişkin sitemize bağlantı vermek kaydıyla mümkündür. Makul sınır, eserin veya sair içeriğin basit bir özetinden ibaret olup, içeriğe vakıf olunması için sitemizin ziyaret edilmesi ihtiyacını ortadan kaldırmayacak düzeyde olmalıdır. Her durumda, sitede yer alan içeriklerden herhangi birinin tamamının alıntılanması yazılı iznimiz olmadıkça, yukarıdaki şartlara uyulsa dahi mümkün değildir. Konuya ilişkin Fikir ve Sanat eserleri Kanunu hükümleri saklıdır.

4.4. Üye tarafından ramiztayfur.com’da yayınlanmak üzere sunulan her türlü içeriğin tüm haklarının üyeye ait olduğu veya Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu çerçevesinde üyenin kullanma hakkının bulunduğu kabul edilir. Yayın hakkına sahip olmadığınız içerik bakımından, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’ndaki usule uygun ve atıfta bulunmak şartıyla içerik sağlamanız gerekmekte olup, aksi halde ramiztayfur.com’un uğrayabileceği tüm zararı tazmin etmek zorunda kalabilirsiniz.

4.5. Üye ramiztayfur.com’da yayınlanmak üzere sunduğu her türlü içeriğe ilişkin olarak, içeriğe ilişkin telif haklarını ramiztayfur.com’a geri dönülmez olarak devretmekte, coğrafi sınır olmaksızın tüm dünyada geçerli, süresiz ve bedelsiz tam lisans hakkı vermektedir. Bu lisans, çoğaltma, radyo-televizyon, uydu ve kablo gibi telli veya telsiz yayın yapan kuruluşlar vasıtasıyla veya dijital iletim de dahil olmak üzere işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlar dahil olmak üzere her türlü araçla yayınlama, çoğaltma ve işleme hakları dahil olmak ancak bunlarla kısıtlı kalmamak kaydıyla tüm mali hakları kapsamaktadır.