Ramiz TAYFUR

Sans-serif

Aa

Serif

Aa

Font büyüklüğü

+ -

Satır yüksekliği

+ -
Gündüz
Gece
Gün Batımı

Mega Holding Saçmalıkları ve Saadet Zinciri

Evet! Mega Holding gençlerin hayallerini süsleyen mükemmel araba, ev, yaşam vaadi olan o hayırsever Holding! Öyle bir dönem de yaşıyoruz ki insanlar kolay para nasıl kazanırım, internet’ten nasıl köşeyi dönerim düşünceleri peşinde. Burası Türkiye! Burada ekmeği taştan çıkaracak emek verecek öyle yiyeceksin. Burada ki yazımdada bunu gayet net anlattığımı düşünüyorum. Neyse bilgi nedir abicim? Bilgi emektir! Şimdi insanlar emek vermeyi yok sayıp sıfır bilgi ile para kazanma peşinde.

Altına alıyorsun güzel bir BMW üstüne çekiyorsun prada takım ha birde takıyorsun Rayban ön görüntü tamamlanmış oluyor zaten ve Mega Holding’i kuruyorsun. Holding izlenimi bırakan şirkete vergi numarasından baktığımızda basit bir şahıs şirketi olduğunu görüyoruz. İsminde holding var nede olsa! Ruhsatını incelediğimizde 60 ay krediden dolayı rehinli olduğunu görüyoruz ruhsatın. Olsun canım holding bu nede olsa olur böyle şeyler.

Ön görüntüyü tamamladıktan sonra insanların ilgisini ister istemez çekiyorsunuz sonuçta herkes belirttiğim şeylere sahip olmak isterler. 5 yıldızlı bir otelde convention düzenleyerek meşhur bir kaç yazarıda konuşmacı olarak çıkarıyorsunuz devamında devasa meblağların yazılı olduğu kocaman hayali çekleride düzenleyerek sisteme dahil olmuş samimi arkadaşlarınıza da veriyorsunuz. Eee tabi dışarıdan bakan ne diyor ‘adama bak lan kazandığı hediye çekine bak’ diyorlar neticede o ön gösteriş işin pazarlama kanadı, tamamlanmış olması gerekiyor ki insanlar sisteme inansınlar.

Sistemi kocaman gösterişlerle sunduğunuz zaman geriye sadece Kolay para kazanma hırsı ile yanıp tutuşan insanımızı multi level marketing ve bluehost üzerinden alacağınız sınır hostingler… (Sınırsız dediysek 100 gb’ı görünce suspend yiyorsunuz)

Aylık sadece 8 lira olan hosting paketini, bu sistem ile 1950 TL’ye satıp, alt kullanıcılara her sattığınızda kişi başı ortalama 120 dolar alacağı söyleniyor. Aldığınız pakete göre bakacak olursanız sene de 96 TL olan maliyeti 1950 TL’ye satıyor, birde hazır ve ücretsiz gelen Site Builder yazılımı ile ‘her türlü internet sitesi yapılıyor’ diye milleti kandırıyorsunuz. Verdiğiniz 1950 TL sonrasında yıl sonu aldığınız 500 lira size nasıl bir özgüven kazandırıyor hiç anlamıyorum. Dolandırıldıklarının farkında bile olmayan onca masum genç sonunun nasıl biteceğini bilse eminim ‘bi kaybol lan derdi’ bu iş için teklif edenlere.

[blockquote source=”6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Kanunu”]28 Mayıs 2014 tarihinde yürürlüğe giren 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun diyor ki;

Piramit satış sistemleri
MADDE 80 – (1) Piramit satış; katılımcılarına bir miktar para veya malvarlığı ortaya koymak karşılığında, sisteme aynı şartlar altında başka katılımcılar bulma koşuluyla bir para veya malvarlığı kazancı olanağı ümidi veren ve malvarlığı kazancının elde edilmesini tamamen veya kısmen diğer katılımcıların da koşullara uygun davranmasına bağlı kılan, gerçekçi olmayan veya gerçekleşmesi çok güç olan kazanç beklentisi sistemidir.
(2) Piramit satış sisteminin kurulması, yayılması veya tavsiye edilmesi yasaktır.
(3) Bakanlık, piramit satış sistemleri ile ilgili gerekli incelemeleri yapmaya ve varsa elektronik sistemin ülkemizde durdurulması dâhil ilgili kamu kurum veya kuruluşlarıyla iş birliği içinde gerekli önlemleri almaya yetkilidir.[/blockquote]

Bunları neden anlattım bunu belirtecek olursam. Geçenlerde sevdiğim bir yeğenim bi akşam aradı beni ve abi bi yerlere gidelim birşeyler içelim dedi ve hiç düşünmeden olur dedim. Neyse neticesinde gittim 10 15 dakika oldu mekana gideli bir tanımadığım arkadaş geldi masamıza ki bu konu da böyle birini beklemedim de, geldi oturdu. Neyse nezaketen birşey demedim kırmak istemedim üniversite öğrencisi bir arkadaşımız. Neyse bu salak sistemden bahsetti ve her seferinde geçmişin saadet zincirinden farkı olmadığı konusunda tartıştım. Baktım sonu yok ve gerçekten çocuğun beynini inanılmaz yıkamışlar vesselam muhabbeti kestik dedim tamam arkadaşım dediğin gibi olsun Allah bol kazançlar versin dedim konuyu kapattım. Arkadaşlar anlatmak istediğim konu şu ben 2 yıldır birçok projede yer aldım emek verdim çaba sarfettim. Taş attımda kolummu yoruldu dediğim zamanlarda oldu ancak emek verdim. Bakın dikkat edin ‘EMEK’ diyorum! Ancak bu garip gençlik bu işten gerçekten hayallerini süsleyecek meblağları kazanacaklarını sanıyorlar. Siz de bu saçma sistemin bir parçası olmak istiyorsanız hiç başlamadan bitirin bu saçmalığı. Tabi yine tercih sizin ben bi acı tecrübe edineyim derseniz bişey diyemem..

22 Yorumlar

 • Hakan Göçmez
  6 Ocak 2015 at 11:19

  Bu saadet zincirlerinin ilk çıkış noktasında ne kadar çok insan mağdur olmuştu. Şimdi artık her alanda bir kalıp uydurup şanslarını deniyorlar. İş başvuru sonucunda Forever diye bir yere gitmiş, 1 saat bunları dinlemiştim. Çalışıp para kazanacağımı düşünürken adamlar bana krem gibi tuhaf ürünleri almam ve işe başlamam için para istediler! Bu kadar da arsızlar!

  • Ramiz
   6 Ocak 2015 at 11:25

   Hakan işin özeti şu milletimiz kolay para kazanmayı istiyor. Ancak ben hiç uykusuz kalmadığım sürece istediğim gibi para kazanamadım. Sabahlara kadar çalıştığımı bilirim. Bu adamlar ne yapıyor peki millet olarak bu hırsımızı kullanıyor. Hayır ticaretten ve iş hayatından zerre anlamayan gençlik geliyor bana pazarlama, marketing uzmanı kesiliyor ona gülüyorum.

 • Zerrin Şirin
  6 Ocak 2015 at 11:23

  Aslında hatalı olan bu işlere inananlar.
  İnsanlar çalışmadan uğraşmadan para kazanmayı o kadar seviyor ki, hangi iş kolay gelse mutlaka el atmak istiyor.

 • Oğuzhan isa temiz
  6 Ocak 2015 at 14:17

  Abi ben çok karşılaşıyorum benzer durumla. Seo ile uğraştığım için adama 600 TL teklif vermişim. Adam bana diyor ki oturduğun yerden parayı götürüyorsun. Ahh ahh bu insanlar uslanmıyor be abim ya.

  • Ramiz
   6 Ocak 2015 at 14:44

   Bırak olum yesinler kazığı sonra bak nasıl tıpış tıpış geliyorlar 😉

 • Selim Işık
  6 Ocak 2015 at 17:40

  Yazık gençleri sömürüyorlar. Bizim insanımızda da kabahat. Gençleri iyi yetiştiremiyoruz. Sonuç bu.

 • Ümit AYKIR
  6 Ocak 2015 at 19:54

  Saadet zinciri işini bilen adamların, alt tabakayı tamamiyle sömürdüğü bir sistem, kurulu dünya düzenimizde olduğu gibi 🙂 Şimdi de benzer e-ticaret sitesi ve saadet zinciri karışımı sistemler var umarım, bunların sonunda da milletimiz zor durumda kalmaz.

 • ali Ankara
  6 Ocak 2015 at 22:14

  merak ettiğim bi sistemdi bana da geldiler teklif için Allahtan web siteden anlıyordum da kanmadım.

 • hüseyin yanık
  6 Ocak 2015 at 22:45

  bu megaholding ‘hayır’dan anlamıyor sormayın kaç kez reddetsem de ısrar ediyorlar. yaşımdan dolayı bunlara kanmam zor ancak gençleri çok güzel kanırabilirler süslü laflarla lüks yaşam vaadiyle..

 • Tuğçe Erdem
  8 Ocak 2015 at 23:22

  Söylediklerinize son harfine kadar katılıyorum. Aynı durumdan aynı sıkıntıları çeken çok arkaşım var. O kadar uyarmama rağmen beni dinlemeden bu işe giriştiler ne yazık ki ve sonu hüsran oldu.

 • aydın ergenç
  9 Ocak 2015 at 00:27

  saadet zinciri olduklarını kabul etmiyor adamlar ortada ürün varmış acaba o ürün 2000 tl yi hakediyor mu tabiki hayır.

 • Aysel Duran
  10 Ocak 2015 at 23:02

  Buna yakın bir olayda ben yaşadım. Kafe tarzı bir mekana gitmiştik üç arkadaş ve sohbet ediyorduk. O esnada genç bir kız yanımıza yaklaştı ve bir şeyler anlatmak istediğini söyledi. Peki dedik ve size karşı kurulan cümlelerin aynılarını bize de kurdu. Doğal olarak daha önceden bilgili olduğum için direk geri çevirdik.

 • Tuğba Dinç
  11 Ocak 2015 at 21:56

  Bir süre ben de paramı kaptırmıştım ne yazık ki. Avon benzeri bir firma olduklarını söyleyip, karlı bir iş yapacağız sanmıştım. Yazık!

 • Can
  14 Ocak 2015 at 09:50

  Yazılımcı olmama rağmen cesaret bulup gelip soruyorlar katılırmısın diye. Küfür ederek gönderiyorum. Tamam zamanında iyi kazandıran bir sistem di bunun en iyi örneği şu liderimiz diye bağırarak bir şey olduğunu zanneden enes olgun. Birilerini en başta kazandırmalıydılar ki diğerleride onun kazandığı paraları görüp hevesle işe başlasın. O yüzden hepsinin canı cehnneme diyorum.

 • seckin TUNCELİ
  2 Şubat 2015 at 00:14

  böyle şeylere inananlar kaldı mı diye düşünüyorken yazınıza denk geldim. hayretler içinde kaldım. konuşmacılar karşısındakileri nasıl büyülüyorlarsa akrabalarına değil onlara inanır hale geliyorlar.

 • Faruk ÇAĞLAYAN
  6 Şubat 2015 at 12:23

  Ramiz kardeşim,
  Öncelikle bu konuyu gündemine alıp güzel bilgilerle derleyip yayınladığın için teşekkürler.
  Her geçen gün hızla ilerleyen,işin içinde olan insanların bunu yasal sandıkları bu satış sistemi ile ilgili bilinçlendirmek gerekiyor.

 • Faruk ÇAĞLAYAN
  6 Şubat 2015 at 12:40

  Aslında basit bir örnekle tüm tezlerini çürütebilirsiniz.Örneğin;
  Varsayalım ki çok yakın bir arkadaşınız bu sistem ile size 6 Ay sonra 3.000 TL kazanacağınızı taahhüt ediyor ve sisteme girmek için 1.500 TL istiyor.

  Bu çok para kazanan arkadaşınızdan sisteme girmek için 1.500 TL borç isteyin ve 6 Ay sonra 3.000 TL kazanırsanız bu kazancın tümünü kendisine geri ödeyeceğini taahhüt edin.
  Herhalde en yakın arkadaşınız size borç verebilecek kadar güveniyordur? Üstelik iki mislini geri ödeyecek ve piramit sistemine göre sisteme dahil olduğunuz için yaptığınız her satışta arkadaşınıza da para kazandıracaksınız. Bence bu sisteme dahil olmuş kapasitede biri için bu harika bir teklif.

  • Ramiz
   6 Şubat 2015 at 13:19

   Aslında belirtmiş olduğun fikir çok iyi :D. Hem arkadaş bildiklerimizi hemde mega holdign zırvası için katılacak diğer insanların test etmesine yarayacaktır. Neyse ki ben bu saçmalığa kanmadım. Kananlar düşünsün ben üzerime düşeni yaptım ifade etmeye çalıştım.

 • Berat Bozkurt
  31 Mart 2015 at 22:11

  Bir ara beni de böyle bir tuzağa düşürmeye çalışıyorlardı 🙂 O zamanlar ücretsiz sitelerde takılıyordum, com, net falan yoktu yani. Adamın biri geldi “Gel sana site kuralım şu şu ücretle” diye az çok piyasa bildiğim için yok dedim. Yoksa bende mağdur oluyordum 🙂

 • Erhan Genç
  16 Ekim 2015 at 17:44

  İlk 2014 yılının eylül ayında arkadaşımın ısrarıyla Pendik Green Park konferanslarına katılmıştım. Herkes iş adamı ,iş kadını tiplemesiyle gelmişti.Dikkatinizi çekerim tiplemesi. Çünkü bu arkadaşlar para kazandıkları yalanını göstermek amacıyla bu tipe bürünüyorlar. Konferansta konuşanları gördükçe evet dedim bu iş bana göre değil.Çünkü işten bahsedilmiyordu. Sonrasında beni ikna etmeye çalışan arkadaşı sisteme dahil eden kişinin tipine baktım.Suratından hayır akmıyordu.Neyse konferans çıkışı arkadaşa sordum sen bu sistemden kazanıyor musun diye.. Ooo ne sanıyorsun her şey çok güzel hayatımda.Haftaya arabamı alıyorum bile dedi. Sonrasında bir mekana yemek yemeye gittik. Dediler ısmarlayalım. Çok enteresandır arkadaşın kredi kartının limiti bitmiş 😀 Neyse arkadaşım ödedi. Sonrasında dediler yarın Mecidiyeköy’de sana yöneticimiz işi anlatacak. Kurtulmak amacıyla hem de sözde arkadaşıma tamam deyip eve koyuldum. Arkadaşımın telefonlarını açmadım.Facebook’tan yazan arkadaşıma da boşver megayı gel biz hosting satalım dediğinde cevabı şu oldu. Kanka bu şirket komisyonu daha iyi. Kendimiz bu işi yaparak amelelik yaparız dedi. Dedim kardeş bu sistem bana göre değil..Birkaç gün sonra sözde arkadaşım bir baktım beni facebook’tan silmiş hatta engellemiş.

  Arkadaşlar işin kısası kendiniz bulaşmayın arkadaş,akraba vs hiç bulaştırmayın.. Herkesin ahını alırsınız.

  Saygılar.

 • Ekin
  12 Eylül 2016 at 17:50

  Bir kaç gün önce incir.com iflas etti . İnşallah sıra bunlarada gelir de bu tür saadet zincirlerinden kurtuluruz ülkecek

Bir cevap yazın


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.