Ramiz TAYFUR

Sans-serif

Aa

Serif

Aa

Font büyüklüğü

+ -

Satır yüksekliği

+ -
Gündüz
Gece
Gün Batımı

Son Dakika Haberleri Ülkesi Türkiye!

İstikrarsızlaştırılma yolunda hızla ilerleyen cennet vatanım, güzel ülkem Türkiye! Ne oluyor bize? Alıp veremediğimiz ne birbirimizle? Neden bu kadar kana susamış bu insanlar ve en önemlisi neden son dakika haberleri ülkesi haline geldik böyle. Bu Türkiye’nin kalbinde son 5 ayda gerçekleşen 3. saldırı ve buna alışıyoruz en acısı…

Türkiye’nin başkenti olan Ankara’da gerçekleşen 3.patlamanın ardından artık bende susamıyorum. İçim kan ağlıyor ancak kelimelere dökerkende boş geliyor herşey. Öylesine acınası, öylesine tahammül sınırlarını zorlayan bir durum ki bu anlamak gerçekten güç. Bu cennet vatanda yaşanan onca hadise kaybettiğimiz yüzlerce vatandaşımızın günahı ne? Normalleştirilmeye çalışılan bu patlamalara artık o kadar alışmış gibi görünüyoruz ki, ülkenin genel gündemi yine survivor vb. gereksiz zaman kaybı programlardan başka birşey ile meşgul olmuyor. Pazar akşamı Fenerbahçe – Kayserispor maçını izlemek için beklerken patlama haberi ile yine yıkıldım. İçimdeki yaşama sevincini alıp götüren böylesini hain bir saldırıyı garip olan ilk kez yaşamıyorduk. Saatlerce boş gözlerle patlama olayları ile ilgili ölen kimselerin olmaması için dua ettim. Normalleştirilen yayın yasaklarıda bir yana bırakıyorum ölenlerin olduğunu öğrenince içimdeki o pazar enerjisi yerle yeksan oldu. Tükendim! 

Ey devlet büyüklerimiz, Bıçak kemiğemi dayandı? Kınıyor musunuz  bu hain, kahpe saldırıyı? Yarına sağ çıkacağımızın garantisi yokken, güvenle işimize gidip gelmeyi, eve kendimizi bir an önce atabilmeyi demi hesap edelim? Ne yapalım Allah aşkına? Kendi geleceğim için zerre düşünmüyorum bunu, düşüncelerim ailem için onlar bensiz ne yapabilir ki? Ya da ben onlarsız? Ülkemiz de başkent dediğimiz yerde yapılan 3 hain saldırı var. Kim sıcak koltuklarını bırakıpta buna mantıklı bir açıklama getirebiliyor? Kim bunca canın hesabını sorabiliyor? Kim boş mavralar dışında mantıklı bir açıklama yapıp sonuç elde edebiliyor? Kimse, kimse sıcak koltuğunda oturmaktan başka birşey ne yazık ki yapmıyor! Bunca yaşanan olayın üzerine Savunma bakanı ve İçişleri bakanı dediğimiz insanlar hala yerinde öylece oturabiliyor. Kimse de sen hala oturuyor musun o koltukta nasıl bir yüzsüzlüktür diyemiyor. Neden? Burası Türkiye! Hataları kimse gözetmez, Tahammül sınırları bunların yoktur. Umrunda bile değildir eminim kaybedilen onca can. 

Siyaset yapma niyeti ile yazmadım bu yazımı o yüzden fazla uzatmak istemiyorum. Sosyal medya’da duyarlı vatandaşı oynamadım şimdiye kadar. Çünkü başkaları için samimi gelen klavye üzerinde olan o isyanlar, itiraflar bana göre duygu taşımıyordu. Bu yüzden de hiçbir saldırıda bunu yapmadım, yapamadım. Bugün’de yine sosyal medya’da bu isyanı dile getirmek yerine burada sizlere içimi dökmek istedim. Karamsar bir insan değilimdir. Ülkemi severim ve her zaman refah, mutluluk ve barış içerisinde yaşamayı hayal ederim. Birileri bu düzeni bozmakta ısrarcı olsada, vatanım için, birliğimiz beraberliğimiz için her zaman hakkı, hakikati savunmaktan da geri kalmayacağım. Bu cennet vatanın çatısı altında yaşayan değerli kardeşlerim için dua’m, Rabbim’in bizi bu hain ve menfur eylemlerden saldırılardan korumasıdır. Hiçbirimiz güvende değiliz. İnşAllah bir an önce üzerimizdeki bu kara bulutları atar, barış içerisinde yaşamaya devam ederiz. Bu haince yapılan saldırı inşAllah son olur. Rabbim ölümünde hayırlısını cümlemize nasip eylesin…

1 Yorum

  • Ahmet
    30 Mart 2016 at 15:42

    Gerçekten yazdıklarınıza sonuna kadar katılıyorum. Bu gidişle de son dakika yaşamaya devam edeceğiz. Sevgiler.

Bir yanıt yazın


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.