Ramiz TAYFUR

Sans-serif

Aa

Serif

Aa

Font büyüklüğü

+ -

Satır yüksekliği

+ -
Gündüz
Gece
Gün Batımı

Hoşgeldin 4.5G!

Evet herkesin merakla beklediği 4.5g bugün itibariyle geldi. Geldi gelmesine de ne kadar internet hızımıza etki ediyor, lansmanlarda gösterilen o yüksek internet hızını erişmek ne kadar mümkün bu bence yine tartışma konusu olacak. Zamanında 3G’ye geçiş yaptığımızda da vaatler büyüktü ancak yıllarca adı güzel hızı berbat olan bir internet hızına sahiptik. Peki 4.5G’de işler ne kadar değişti? Ne kadar gelişti internet hızımız bunu 1 Nisan itibariyle inceleme fırsatım oldu.

Uzun süredir bekliyorduk 4.5G’yi. Beklediğimize değdimi kesinlikle değmedi. En azında şimdilik görüşüm bu. Nedenine gelecek olursam eğer Turkcell lansmanlarında şişirilerek tanıtılan yok efendim Erzurum’da bile 400 Mbps internet diye tanıtılan bizimde ağzımızı sulandıran o internet hızı pek göründüğü ya da tanıtıldığı gibi olmadığını belirtmek istiyorum. Anlamadığım genel müdür yardımcılarının tanıttığı o yüksek internet hızı yalnızca şirketin çalışanları için mi yoksa hizmet verdiği bu millet için mi? Neden hiçbir hizmet tanıtıldığı gibi olmuyor. Şimdi işin garip tarafı internet tarifeleri de yakında şişecektir bu geçişe istinaden!

Bilmeyenler için 4.5G nedir buyrun şuradan izleyip öğrenebilirsiniz. Güldüren güzel bir açıklama videosu olmuş.

Neyse lafı fazla uzatmaya gerek yok 4.5G sonrası internet hızımdaki dalgalanmalarla birlikte şöyle sonuçlar ortaya çıktığını belirteyim. Siz de o mükemmel internet hızınızı yorum kısmında benimle paylaşırsanız memnun olurum. Tekrar hoşgeldin 4.5G.

4-5g-testi-1 4-5g-testi-2

5 Yorumlar

 • Sosyal
  8 Mayıs 2016 at 21:43

  Sorun benim mevkim ile mi alakalı bilmiyorum ancak 4.5G geçiçi sonrasında çekim kalitesinde bir düşme gözlemliyorum.

 • Oğuz Alp Tan
  21 Mayıs 2016 at 23:59

  Nedense hiç merak etmiyorum ve geçmeyi de düşünmedim. Biraz daha oturması gerek kanımca.

 • Mert Atakan Cenikut
  5 Haziran 2016 at 22:52

  4,5G’nin gelmesi biz web site sahipleri için iyi bir avantaj. Çünkü benim sitelerimde hit artışı görüldü. Sizde durum nedir bilmiyorum ama haberlerde artış var.

 • Ömer Gökyar
  10 Haziran 2016 at 12:07

  Bu çok eskilere dayanan bir mevzu. Özellikle ülkemizde yeni bir şeyler peyda olduğunda hemen tüketimi ile meşhurdur. Haziran 2016’nın henüz ortasındayız ve üzerinden birkaç ay geçmesine rağmen esamesi okunmuyor. Dikkat ederseniz bu da rüzgar gibi geçti.

  • Ramiz
   10 Haziran 2016 at 15:14

   Evet Ömer ne yazık ki belirttiğin gibi esamesi okunmuyor. Vaat edilen hangi hizmet bize anlattıkları gibi verildiki?

Bir yanıt yazın


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.