Ramiz TAYFUR

Sans-serif

Aa

Serif

Aa

Font büyüklüğü

+ -

Satır yüksekliği

+ -
Gündüz
Gece
Gün Batımı

Saç Renkleri ve 2016 Trendleri

Her sezon olduğu gibi değişen trendler giyimden , makyaja , saç kesimlerinden saç renklerine kadar her şeyi etkiliyor. Bugün hızla değişen saç rengi trendlerinden bahsedeceğim ve en popüler olan saç renkleri ile ilgili nasıl yapıldıklarından , katalog numaralarına kadar bilgiler vereceğim.

Trend Saç Renkleri

2016 sezonunun en trend saç renkleri genelde doğal duran ve abartıya kaçmayan tonlardan ve renklerden oluşuyor. Geçen sezonlarda trend olan ombre modellerini artık çok daha az görüyoruz. Yanlış anlaşılmasın Ombre saç modelleri de oldukça doğal ve zarif duran saç renklerinden birisiydi. Ancak 2016 sezonu ile birlikte o kadar güzel ve doğal saç renkleri ortaya çıktı ki ombre trendini adeta sollayarak başa oturdu. Şimdi biraz bunlardan bahsetmek istiyorum.

Saç Renkleri

Saç renkleri arasında bu kadar ön plana çıkan , ünlüler tarafından kullanıldıktan sonra popüler olmaya başlayan saç renklerinden en başlıcaları küllü saç renkleri ve ışıltılı saç renkleridir. Işıltılı saç renkleri , küllü olanlara göre daha trend diyebilirim. Ancak benim fikrimi soracak olursanız küllü saç renkleri çok daha doğal duran bir saç rengi. Hatta küllü kumral saç rengini boya mı yoksa doğal mı diye uzun süre düşünüp anlamayabilirsiniz.

Işıltılı Saç Renkleri

Daha popüler ve son trend olduğu için ilk olarak ışıltılı saç renkleri ile ilgili bilgiler vermek istiyorum. Işıltılı saç rengi 2015 sezonunun sonlarına doğru adeta bir bomba etkisi yarattı ve 2016 yılına girerken en trend saç rengi oldu. Işıltılı saç rengi nasıl elde edilir diye merak ediyorsanız onuda hemen açıklayayım. Kullandığınız saç renginin yaklaşık 2 ton açığı ara verilerek saçlarınız arasına atılarak adeta bir ışıltı etkisi yaratır. Doğal durmayacağını düşünebilirsiniz ancak örnekleri gördüğünüzde gerçekten ne kadar doğal bir renk olduğuna kanaat getireceksiniz 🙂 Işıltılı saç renkleri sayfasındaki örnekleri incelerseniz ne demek istediğimi daha net anlayacaksınız.

Küllü Saç Renkleri

Küllü saç renkleri ise benim en favorim olan saç renkleri. Eğer kumral saç rengi ve tonları seviyorsanız mutlaka küllü kumral saç rengi ile ilgili örneklere bakmanızı tavsiye ederim. Eminim ki doğal ve şık duruşunu siz de çok seveceksiniz. Eğer doğal saç rengi arayan bir kadınsanız bence ilk düşünmeniz gereken saç rengi küllü olanlar olmalı. Yukarıda söylediklerim kafanızı karıştırmasın, küllü tonlar sadece kumral renkler ile kullanılmıyor. Kestaneden kahverengine kadar bir çok renk seçeneğiniz var. Saç rengi kataloğu bu konuda seçim yapmanıza yardımcı olacaktır.İncelemeyi unutmayın!

2016 sezonunda trend olan saç renkleri işte bu bahsettiğim iki ton. Ancak saç rengi seçerken unutmamanız gereken en önemli şey size ve teninize yakışan bir renk seçmenin önemidir. Diğer renkleri ve saç tonlarını görmek ve incelemek için saç renkleri sayfasından faydalanabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.