Ramiz TAYFUR

Sans-serif

Aa

Serif

Aa

Font büyüklüğü

+ -

Satır yüksekliği

+ -
Gündüz
Gece
Gün Batımı

Örgü mevsimi geliyor tığlarınız şişleriniz hazır mı?

Örgü ve dantel işleri, dünyanın en keyifli ve en eski hobilerinden biridir. Gerçekten de, örgü örmenin neredeyse insanoğlu kadar eski bir alışkanlık olduğunu söylemek mümkündür. Örgü işlerinin her biri, kelimenin tam anlamıyla el emeği ve göz nurudur. Sevdikleriniz için örerek ürettiğiniz kıyafet ve aksesuarları onların üzerinde görmenin verdiği keyfi tarif etmek mümkün değildir. Örgü ve dantel işleri, aynı zamanda yaratıcılığın ve kişisel becerinin ön plana çıktığı hobilerdir. Nitekim örgü ören kişi ne kadar eline çabuk ve ustaysa, o denli çok sayıda renk, desen ve biçim ortaya çıkarabilecektir. Hatta belirli bir ustalık seviyesinin üzerindeki kişilerin, ördükleri şeyleri satarak ek gelir elde etmesi dahi mümkündür.

Tığ modelleri ve örgü yumakları

Ustalık ve beceri, aynı zamanda örgü ve dantel işleri için doğru malzemeleri kullanmayı gerektirir.  Farklı renklerde yumaklar, farklı nitelikte kumaş türleri ve farklı büyüklük/genişlikteki tığ modelleri arasından seçim yapmakta gösterilen ustalık, elde edilen sonucun görünüm ve kalitesini doğrudan etkileyecektir. Örneğin kazak, yelek gibi yün kumaşının kullanıldığı kalın giysiler için yine kalın örgü yumakları ve kalın şişler tercih edilmelidir. Giysiler üzerindeki yaka gibi yuvarlak kısımlar için misinalı örgü şişi modelleri kullanmak en doğru tercih olacaktır. Çorap şişleri, düz şişler, ince şişler ve bükümlü şişler gibi farklı modellerin her birinin farklı bir kullanım amacı vardır.

Örgü şişi ve tığ modelleri fiyatları

Aynı şekilde, tüm örgü şişi ve tığ modellerini barındıran örgü setleri satın alarak hem tasarruf etmeniz hem de ihtiyaç duyabileceğiniz tüm malzemeleri tek seferde elde etmeniz mümkündür. Örgü ve dantel işleri, yalnızca bir hobi değil aynı zamanda bir tutkudur. En iyi sonuçlar için, en kaliteli örgü şişi ve tığ modelleri kullanmanız gerekir. Üstelik örgü şişi ve tığ fiyatları bütçenizi zorlamayacak nitelikte olmalıdır. Türkiye’nin en büyük hobi malzemeleri sitesi olan Prestij Boncuk, örgü ve dantel işleri ile ilgili tüm ihtiyaçlarınızı uygun fiyatlarla karşılamaya hazırdır. www.prestijboncuk.com

Bir cevap yazın


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.