Ramiz TAYFUR

Sans-serif

Aa

Serif

Aa

Font büyüklüğü

+ -

Satır yüksekliği

+ -
Gündüz
Gece
Gün Batımı

İnşaat Mühendisliği Maaşları

Üniversitede inşaat mühendisliği okuyan ya da okumak isteyen kişilerin en büyük merak ettikleri konulardan bir tanesi mezun olunca inşaat mühendisliği maaşları dır. https://teknikbilimler.net/insaat-muhendisligi-maaslari/ Bugün bu makalemizde inşaat mühendislerin maaşlarını ve o maaşları almak için neler yapmalarını inceleyeceğiz. Liseden yeni mezunlar bu bölümü tercih etmek istiyorlarsa öncelikle güzel bir üniversiteye gitmeleri iyi olur çünkü küçük üniversitelerde eğitim daha kötü ve çalışma alanı çevre edinmeniz biraz zor. Fakat güzel bir üniversiteye gidip kendini geliştirmeyen karı kızlarla gezen birçok insan vardır ve okulun bunlara hiçbir faydası olmaz.

İnşaat mühendisleri 2017 ister kamuda ister devlette çalışabilirler. Devlette çalışmak güzeldir rahattır ve güzel maaşlar alabilirler. Özel sektör ise başlangıç maaşı düşük çalışma şartları zordur ancak özelde 10 15 sene çalışıp deneyimini arttıran kişiler çok iyi ücretler almaktadırlar. Devlette maaşlar sabittir çok az zam gelir ve sabit bir hayatınız olur ama özelde uzun bir zaman süründükten ve kendinizi geliştirdikten sonra mükemmel bir hayatınız olabilir.

İnşaat mühendisi maaşı okulu okurken baya zorlanabilir ve okuması da oldukça bir bölümdür o yüzden okulu uzayabilir. https://teknikbilimler.net/muhendislikler/ Üniversitede sürekli dersleri çalışmak gerekiyor. Bu bölümde İngilizce de olmazsa olmazlarda İngilizceyi muhakkak bilmek gerekiyor eğer İngilizceniz yoksa yükselmeniz biraz zor olacaktır. İnşaat mühendisleri okurken İngilizce kursuna gitmelerinde fayda vardır.

İnşaat mühendislerini baktığınızda Türkiye’nin en zenginleri inşaat işiyle uğraşmaktadır ama tabi onlarda bir tanıdık sayesinde oralara geliyor eğer bir tanıdığınız varsa para kazanmak sizin için kolay olacaktır. Bir tanıdığınız yoksa sizin işiniz zor olacaktır ve piyasada kendinizi kanıtlamak için baya çaba göstermeniz gerekecektir.

Türkiye’de sadece inşaat mühendisleri değil diğer mühendisliklerde çok iyi para kazanmaktadırlar. Örneğin makine mühendisi, elektrik mühendisi falan bunlar kendilerini geliştirse çok güzel paralar kazanmaktadırlar. Gıda mühendisliği de piyasada güzel paralar kazanabiliyorlar. Ayrıca imalat mühendisliği, otomotiv mühendisliği gibi yeni açılan bölümlerde de güzel paralar kazanabiliyorlar. Tabii ki bu paraları her mezun kazanamıyorum güzel para kazanmak için kendinizi çok iyi geliştirmeniz gerekmektedir. Eğer kendinizi çok iyi geliştirirseniz harika paralar kazanırsınız.

Kaynak: https://teknikbilimler.net

1 Yorum

 • Aykut Özdemir
  20 Ekim 2017 at 20:19

  Özel Sektörde Mimar Mühendis Maaşları :

  0-5 yıl Yurtiçi : 1500-5000tl
  0-5 yıl Yurtdışı: 2000-5000$
  5-10 yıl Yurtiçi: 3500-10000 tl
  5-10 yıl Yurtdışı: 3000-10000$
  10 yıl ve üzeri Yurtiçi : 5000-20000tl
  10 yıl ve üzeri Yurtdışı: 5000-20000$
  Üst düzey yöneticiler daha yüksek maaşlaralabilmektedir.
  Her sektörde olduğu gibi, kendi işinin patronuysan, sektörde üst düzey amca-dayı bağlantıları varsa, durum değişebilir:)

Bir yanıt yazın


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.