Ramiz TAYFUR

Sans-serif

Aa

Serif

Aa

Font büyüklüğü

+ -

Satır yüksekliği

+ -
Gündüz
Gece
Gün Batımı

İngilizce Öğrenmek İçin İlla İngiltere’ye Mi Gitmek Gerek?

Günümüzde İngilizce öğrenmek insanlar arasında en zorlanılan konulardan bir tanesidir. Hatta akıllara gelen İngilizce öğrenmek için illa İngiltere’ye mi gitmek gerek? Sorusu ile insanlar ikilemde kalarak, İngilizce öğrenmeyi başka bir zamana erteleyebiliyor. İngilizce öğrenmek tamamen pratik gerektiren, yalnızca preply.com online sitesi ve bu konuya yoğunlaşarak öğrenilmesi gereken ulusal bir dil olmuştur. Zamanlar evrenselleşerek tüm Dünya’da konuşulmaya başlanan İngilizce dili öğrenmemek için artık hiçbir bahaneniz yok. Hayatınızın her döneminde karşınıza çıkacak olan İngilizce dili, iş başvurusu yapılırken bile sorularak, eğer dili biliyorsanız ve hâkimseniz diğer insanların önüne geçmenizi sağlar. İlkokul yıllarından beri hayatımızda olan İngilizce dersleri, hiçbir zaman kalıcı ve geliştirici olmamıştır. Çünkü İngilizce ezberci eğitim sistemi ile öğrenilecek ve akıllarda kalıcı hale gelecek bir dil değildir. İngilizce öğrenmek için kendinizi bu konuya yoğunlaştırmanız ve sürekli pratik yapmanızı sağlayacak, kursları tercih etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde kendi çabalarınızla kitaplardan öğrenme olasılığı maalesef çok azdır.

İngilizce Öğrenmek İçin Neler Yapmalı?

Tüm Dünya’da en çok konuşulan birinci dil İngilizcedir. Hangi ülkeye giderseniz gidin eğer İngilizce dilini bilmiyor, konuşamıyor ve anlamıyorsanız orda yaşamanız, hayatınızı sürdürmeniz zorlaşacak hatta imkânsız olacaktır. İngilizce öğrenmek yalnızca pratik ile mümkün olabilecek bir dildir. İngilizce yalnızca İngiltere de öğrenilecek bir dil değildir. İngilizce öğrenmek için preply.com online sitesinden yararlanabilirsiniz. İngilizce öğrenmek her yerden her ülkeden öğrenebilecek bir dildir. Bunun için yapmanız gereken ilk önemli madde, bu konuda profesyonel hizmet veren kurumsal kursları araştırmaktır. İnternet üzerinden araştırma yaparak, bu konuda en iyi hizmeti veren kurumsal kursları inceleyebilirsiniz. Seçmiş olduğunuz pratik sitesi ile görüşmelere başlamalı ve bu konuda onların size neler verebileceğine, nasıl vereceğine, hocaların bu konuda ne kadar bilgili olduğuna, nereden mezun olduğuna, haftanın kaç günü toplamda kaç saat ders alarak İngilizce öğrenebileceğiniz gibi soruların cevabını almış olarak kayıt olabilirsiniz.

İngilizce Öğrenmek Zaman Olan Bir Süreçtir

İnsanlar İngilizce öğrenmek için sürekli bu konuda neler yapacağına ve en kısa zamanda nasıl öğreneceği konusunda araştırmalar yapmaktadır. Fakat İngilizce dili çok kısa sürede öğrenilecek bir dil olmamıştır. İngilizce öğrenmek için kitap alanlarımı ararsınız, sürekli dizi film izleyenleri mi ararsınız ya da öğrenmek için İngiltere’ye gidenleri mi ararsanız… İnsanlar her yeni bir dil öğrenmek için ülke ülke gezse çok komik olurdu. Başka ülkeye giderek İngilizce öğrenmek isteyenlere bir sorum olacak! İngilizce öğrenmek için illa İngiltere’ye mi gitmek gerek? Lütfen bu konuda ülke değiştirme bahanesini bir yere bırakarak, zamanla ve pratik yaparak, kurslardan yardım alarak öğrenebileceğiniz zaman alan bir süreç olduğunu unutmayın. İngilizce öğrenmek istediğinizde 6 ayda İngilizce 12 ayda İngilizce reklamlarına kanmayın. Eğer çok kısa sürede İngilizce öğrettiklerini iddia eden bir kurum bulduysanız hemen oradan kaçarak uzaklaşın. Söyledikleri ve vaat ettikleri şey maalesef daha fazla para kazanmak için söylenilmiş bir kurmacadır. Sizlere bu konuda çok iyi olduklarını da söyleseler paranızı çöpe atmayın derim.

Birkaç ayda öğrendiğiniz İngilizce size ne kadar yararlı ve faydalı olur? Yalnızca birkaç gramer konusu ile birkaç cümlenin anlamını bilir ve sadece genel cümleleri kurabilirsiniz. Oysaki İngilizce öğrenmek başlı başına zaman alan ve hayata yayılması gereken öğrenim sürecidir. Hiçbir zaman ben oldum ben öğrendim, ben çok güzel İngilizce konuşuyorum diye iddia etmemiz imkânsızdır. Kendinizi bu konuda her zaman her daim geliştirebileceğinize preply.com sitesini inceleyebilirsiniz. Ayrıca kendinizi bir şeyler öğrenebileceğinize ikna etmeniz gerekmektedir. Yoksa kafanızda bu konuya açıklık getirmeden İngilizce dilini öğrenmek sizler için imkânsız olacaktır. Bu süreç içerisinde öğrenmeniz gereken çok şey vardır. Öncelikle İngilizce dilinin basit kuralları, cümle kurulumları, kelimeleri, deyimleri, nasıl okunduğu gibi konulardan başlayabilirsiniz.

İngilizce Kurslarının Dezavantajları

İngilizce öğrenmek için illa kursa mı gitmek? Sorusunu sürekli akıllarına takarak bu konuda araştırmalara başlamaktadırlar. İngilizce öğrenmek için tabii ki İngiltere’ye gitmek gerekmez fakat kursa da gitmek gerekmez. Çünkü uyanık ve bu konuda çok para talep eden kurs ücretleri cep yakar hale gelmiştir. Bir sınıfta en az 20 kişi ile birlikte İngilizce kursu verilemekte ve özel olarak ilgilenilmemektedir. İngilizce kursu yerine tercih edeceğiniz online preply.com İngilizce kursu sitesi aracılığı ile yalnızca sizlere özel programlar düzenlenerek bu konuda tam destek almanız ve İngilizce öğrenmeniz sağlanmaktadır. Özellikle Amerikalı eğitmenlerle dersler verilerek İngilizce diline tamamen hâkim olmanız sağlanarak bu konunun hiçbir ayrıntısında eksiğiniz kalmamanız amaçlanır. Size özel ve birebir verilen online dersler aracılığı ile İngilizce öğrenme süreciniz başlar. Hocalarla online olarak yapacağınız dersler ile pratik yaparak İngiltere’ye gitmenize gerek kalmaz. Ders zamanları ise tamamen sizin uygunluğuna göre ayarlanır.

Preply bloğundan ilginç yazılardan biri: https://preply.com/tr/blog/2017/11/03/to-get-fiilini-icinde-barindiran-6-yaygin-deyim/

Bir yanıt yazın


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.