Ramiz TAYFUR

Sans-serif

Aa

Serif

Aa

Font büyüklüğü

+ -

Satır yüksekliği

+ -
Gündüz
Gece
Gün Batımı

İndir.com 2015 Mobil Uygulama Yarışması Başladı!

İndir.com tarafından ikincisi düzenlenen “Mobil Uygulama Ödülleri 2015 Yarışması” başladı.

Türkiye’de gelişen mobil ekosistemin destekçilerinden olan indir.com bu yılda rekabeti körükleyecek ikinci mobil uygulama yarışmasını duyurdu. 1 Ocak 2015‘ten itibaren yayınladığınız mobil uygulamalar ile buradan başvuruyu yaparak yarışmaya katılabilirsiniz.

Halk’ın oylaması ve jürilerin değerlendirmesi sonucunda finale kalacak ilk 3 yarışmacıları çok değerli ödüller bekliyor.

Yarışma ödüllerini belirtecek olursak..

Yarışma sonunda birinci, ikinci ve üçüncü olmaya hak kazanan uygulamalara verilecek olan ödüller ise şöyle;

Birinciye; 1 hafta Silikon Vadisi tatili (San Francisco), ReklamStore‘dan 5.000 TL’lik reklam,Camekan‘dan 5.000 TL’lik Google Adwords reklamı, Webtures 5.000TL değerinde SEO Hizmeti, indir.com‘dan 5.000TL değerinde uygulamanın tanıtımı,

İkinciye; Antalya’da 1 hafta tatil, ReklamStore’dan 2.500 TL’lik reklam, Camekan’dan 2.500 TL’lik Google Adwords reklamı, Webtures 2.500TL değerinde SEO Hizmeti, indir.com’dan 2.500TL değerinde uygulamanın tanıtımı,

Üçüncüye; Antalya’da 3 gün tatil, ReklamStore’dan 1.000 TL’lik reklam, Camekan’dan 1.000 TL’lik Google Adwords reklamı, Webtures 1.000TL değerinde SEO Hizmeti, indir.com’dan 1.000TL değerinde uygulamanın tanıtımı ve tüm finalistler UserSpots‘dan 2 günlük UI/UX Eğitimi ödülleri.

2014 yılında gerçekleştirilen ilk yarışmada 1100 katılımcı yer almış ve bunlardan sadece 159’u halk ve jürilerin değerlendirmesine kalmıştı. 159 uygulamadan ise sadece 15 uygulama finalist seçilmişti.

Geçen yıl ki yarışmanın sonunda Akche Mali Hesap Yönetimi uygulamasıyla Murat GÜR birinci, Pickr.Us adlı uygulamasıyla Tuncay Namlı, Kubilay Kahveci ve Çağlar Gündoğduikinci ve Tuttu mu? uygulamasıyla Hakan Özkelemci üçüncülüğe layık görülmüş, Silikon Vadisi Seyahati, Antalya Seyahati, Kapadokya Seyahati, reklam olanakları, iş ve işyeri imkanları haricinde daha pek çok ödülün sahibi olmuşlardı.

Bu yıl ikincisi düzenlenen Mobil uygulama yarışmasına mobil dünya ile ilgilenen ve özellikle bilişim sektöründen kişilere yönelik olan,’Mobil Etkinlik‘te gerçekleşecek.

23 Mayıs 2015 tarihinde Bahçeşehir Üniversitesi Fazıl Say Salonu’nda yapılacak Mobil Etkinlikte alanında uzman konuşmacılarla birlikte 400 kişinin ağırlanması planlanıyor. Ciddi bir katılım olduğu söylenebilir şuan belirsizliğini korusada.

Mobil etkinliğin konuları; Mobil ödeme, mobil reklam, Responsive Tasarım, Uygulama Market Optimizasyonu, Mobil Ekosistem olarak belirlenmiş.

Mobil Uygulama Yarışması Ödülleri 2015 Jürileri

Yarışmaya hak kazanan mobil uygulamalar birbirinden değerli Jüri Üyeleri tarafından değerlendirilecek. Yarışmanın Jüri üyeleri ise şöyle;

AdMingle kurucusu Arman Acar, Markafoni kurucusu Sina Afra, Aslanoba Kapital kurucusu Hasan Aslanoba, Marjinal Porter Novelli Ajans Başkanı Asuman Bayrak, Mobilike kurucu ortağı Volkan Biçer, Twitter yazılım mühendisi Doğan Kaya Berktaş, Google yazılım mühendisi Yiğit Boyar, Bug Game ve Bug Master Kurucusu Güven Çatak, Userspots’dan Mustafa Dalcı, ve Mobil İstanbul kurucusu Murat Can Demir gibi uzman isimlerin yanı sıra;

Goodgame Studios’dan Çağlar Eğer, Webtures’den Kaan Gülten, Yatırımcı ve 212LTD Yöneticisi Numan Numan, Yaşar Üniversitesi Yazılım Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr.Mehmet Cudi Okur, ODTÜ GİMER Müdürü Doç. Dr. Adil Oran, ReklamStore kurucu ortağıŞencan Özen, Aslanoba Group Pazarlama yöneticisi Aslıhan Ulutaş, dakick.com Kurucusu ve Yazar Serkan Ünsal, MET Global’den Hasan Yalçın ve indir.com Kurucu ortağı Hasan Yaşar jüri üyeler arasında.

indir_mobil_uygulama_yarismasi-takvimi

Yarışma takvimine gelecek olursak eğer;

Son başvuru tarihi: 20 Nisan 2015

Halk oylaması (ön eleme) : 23 Nisan 2015

Ön eleme (ilk 10’a girenlerin açıklaması): 7 Mayıs 2015

Jüri üyelerinin değerlendirmesi: 10 Mayıs 2015

Yarışma sonuçları ve Ödün Töreni: 23 Mayıs 2015 tarihinde indir.com tarafından ilk kez düzenlenecek olan Mobil Etkinlik‘ te açıklanacak.

 

Yarışma sonuçları ve Ödül Töreni: 23 Mayıs 2015 tarihinde yine indir.com tarafından bu yıl ilk defa düzenlenecek olan ‘Mobil Etkinlik‘ te açıklanacak. indir.com Mobil etkinlik Bahçeşehir Üniversitesi Fazıl Say Salonu’nda gerçekleşecek.

Mobil Uygulama yarışmasına katılmak isteyen uygulama geliştiricilerinin yarışma katılım formunu doldurmaları gerekiyor.

Yarışmanın katılım koşullarını ve diğer ayrıntılarını buradan inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.