Ramiz TAYFUR

Sans-serif

Aa

Serif

Aa

Font büyüklüğü

+ -

Satır yüksekliği

+ -
Gündüz
Gece
Gün Batımı

Flatfy Türkiye: Konut Arama Sektöründe Yeni Bir Soluk

Arama motorları günlük hayatımızda her geçen gün daha çok yer alıyor. Biletten, gayrimenkul sektörüne kadar birçok farklı alanda geliştirilmiş yeni arama motorları piyasada kendine yeni pazar alanları açıyor. Bugün sizlere son yıllarda dünyada birçok ülkede aldığı ödüller ve verdiği hizmet ile adından söz ettiren Flatfy Türkiye hakkında bilgi vereceğiz. Geleneksel ilan sitelerinden farklı bir strateji ile kendine büyük bir pazar yaratan Flatfy, Kiev merkezli bir emlak arama motoru. Şirket geçmişte birçok tasarım ve yazılım ödülü olan bir ekip tarafından yönetiliyor.

Flatfy Ne İşe Yarıyor?

Dijital pazarlama alanında arama motorları genelde evrensel bir şekilde hizmet vermeyi hedefler. Buna rağmen araç ya da gayrimenkul gibi arama motorları bu anlayışın dışındadır. Flatfy bu bakış açısının tamamen dışında yer alıyor. Sunduğu hizmeti dünyada 30 farklı ülkeye başarıyla taşımayı başarmış olan Flatfy, her geçen gün büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Kiev’de LUN ekibi tarafından geliştirilen bir start-up proje olan Flatfy, basit ve kullanıcı dostu bir kullanıma sahip.
Son yıllarda artan ilan siteleri, ilan sitelerinin yerel esnaflardan fazlaca ücret alması gibi sebeplerden dolayı konut ilanlarına tek bir kaynaktan ulaşmak imkânsız hale gelmiş durumdaydı. Flatfy tamamen bu problem üzerine kurulmuş bir proje.

Konut aradığınız bölgede tüm ilanları tek bir aramayla sunan Flatfy, bu ilanları gerekli kalite kontrol şartlarından geçirdikten sonra sizlerle buluşturuyor. Daha da basit bir ifadeyle Flatfy, bulunduğu ülkede bulunan tüm ilanları kendi sisteminde topluyor. Bu ilanları yinelenmeyecek şekilde düzenliyor ve kullanıcılarına sunuyor.

2018’den bu yana Türkiye pazarında yoğun bir şekilde yer alan Flatfy, gayrimenkul piyasasının dijital anlamda gelecek yıllarda en büyük Pazar sahiplerinden biri olabilir. Sadece ilan değil yaptığı araştırmalar ile de dikkatleri üzerine çeken Flatfy, konut arayanlar için büyük bir kolaylık sağlıyor.

Flatfy’de Neler Var? Özellikleri Neler?

Flatfy yukarda bahsettiğimiz üzere basit bir kullanış sunuyor. Bu nedenle sunduğu özellikler tamamen kullanıcı odaklı, amaca yönelik araçlardan oluşuyor. Genel olarak Flatfy’de neler var hep beraber inceleyelim.

Tamamen Ücretsiz: Flatfy tamamen ücretsiz bir platform.
Emlak piyasasındaki tüm ilanlar: Artık ev arama sürecinizi yerel emlakçıları aramak, ilan sitelerine bakmak, sosyal medyayı araştırmak üzere kurmanıza gerek yok. Flatfy sizin için tüm ilanları buluyor ve kendi bünyesine ekliyor.
Kolay arama: Flatfy ile arama yaparken geniş seçenekler arasında kaybolmak yok. Ne istediğinizi Flatfy arama motoruna yazmanız yeterli. Sizin için gerekli olanı Flatfy’nin gelişmiş arama motoru hemen buluyor.
Yinelenen ilanları gruplama: Flatfy robotik zekaya olmayan bir platform değil. Sitesine eklenen tüm ilanları inceliyor ve aynı ilanların tekrarlanmamasına dikkat ediyor.
İlan kalite kontrol: Flatfy’de bulunan ilanlar belli başlı kriterleri tamamlamış oluyor. Bu nedenle emlak arama sürecinizde oluşabilecek birçok potansiyel sorun belli bir oranda daha az oluyor.

Flatfy Bird Gibi Çılgın Bir Özellik Türkiye’ye Gelebilir

Evet şimdi sizlere daha önce hiçbir arama motorunda sunulmayan sadece gayrimenkul değil bütün arama motorlarında ilk olan bir projeden bahsediyoruz. Üstelik bu proje şu an pilot olarak uygulama hayatına başlamış durumda. Flatfy geliştiricileri emlak ilanları yayınladığı sitelerin 3D modellerini hayata geçiriyor. Bu 3D modeller caddelerden, konutlara kadar bütün detayları içeriyor. Daha sonrasında Flatfy’nin kuşu Bird ile sokaklarda uçarak konut arayabiliyorsunuz. Modeller üzerinden satılık ya da kiralık olan yerler belirli renklerle öne çıkıyor. Bird’i bakmak istediğiniz daireye götürerek bütün ilan bilgilerini detaylı olarak görebiliyorsunuz.

Bu uygulama ne yazık ki Türkiye’de şu an aktif değil. Fakat şirket geçtiğimiz günlerde yeni bir duyuru yaptı. Türkiye’de Bird için piyasa araştırmaları yaptığını ve bunun için görüş topladıklarını dile getirdi. Flatfy’nin Bird uygulamasını Türkiye’ye getirmek için resmi bir düşünce yapısı içerisinde olduğu anlaşılıyor.

Flatfy İş Ortaklığı Modelleri Sunuyor

Flatfy hizmet verdiği 37 ülkede birçok farklı partner ile çalışıyor. Çalıştığı partnerlerine trafik artışı, hedef kitle dönüştürme, şeffaf ve uygun CPC modelleri, analytics ile veri aktarımı gibi imkanlar sağlayan şirket, Türkiye’de de yeni partnerlerini arıyor.

Bir yanıt yazın


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.