Ramiz TAYFUR

Sans-serif

Aa

Serif

Aa

Font büyüklüğü

+ -

Satır yüksekliği

+ -
Gündüz
Gece
Gün Batımı

E-Mail Pazarlaması İçin Feedburner Hesap Açma Nasıl Yapılır?

Feedburner’ı bir çok blogger biliyordur diye düşünüyorum. Blog yazmaya yeni başlayanlar için öncelikle feedburner’dan biraz bahsetmek istiyorum. Feedburner kitle hedefli çalışan bir rss sistemidir. Feedburner ile topladığınız datalara emailingler yapabilirsiniz. Yaptığınız emailingler daha çok kişiye ulaşmanızı ve trafik dönüşümlerinizi artırmaya yaramaktadır. Peki e-mail pazarlama çalışmalarına yeni başlayanlar için feedburner hesabı nasıl açılır, bu konu üzerinde duracağım.

feedburner-kurulumu

Feedburner’a giriş yaptığınızda karşınıza böyle bir ekran çıkacak. Adres bölümüne blog adresinizi girdikten sonra ‘I am a podcaster!’ bölümünü tıklayarak ‘Next’ diyoruz.

feedburner-kurulumu-2

Devamında sitenizdeki RSS link yapısı nasılsa onu seçerek devam edeceksiniz. Benim RSS link yapısı /feed olduğu için onu seçtim. Devamında yine ‘Next’ butonuna tıklayınız.

feedburner-kurulumu-3

Devamında kayıt işleminin bir kısmını tamamlamış oluyorsunuz. Sitenizin Title ve feedburner’da ki isminizi nasıl istiyorsanız yazınız, ve ardından ‘Next’ butonuna tıklayın tekrar.

feedburner-kurulumu-4

Tekrar ‘Next’ butonuna tıklayarak devam ediyoruz.

feedburner-kurulumu-5

Son olarak sitenize girmiş olduğunuz Title, description ve tag’leri girip devamında mail adresinizi yazıyorsunuz. Bütün bu belirtmiş olduğum işlemleri yaptıktan sonra  ‘Next’ butonuna basıyorsunuz ve feedburner kayıt işlemi bitmiş oluyor. Bülten kayıt alanı için de ayrıca bir yazı yazacağım. Kayıt konusunda sorun yaşayan arkadaşlar bu adımları izledikten sonra kurulumunu yapabilirler.

Bir yanıt yazın


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.