Ramiz TAYFUR

Sans-serif

Aa

Serif

Aa

Font büyüklüğü

+ -

Satır yüksekliği

+ -
Gündüz
Gece
Gün Batımı

Cansu Durkun Akademi İle Güzellikte Profesyonel Olun!

Günümüzde gelişen teknolojiler ile birlikte kalıcı makyaj uygulamaları geliştirilmiştir. Tamamen organik boyalar ile yapılan işlemde mikro iğneler ile kalıcı olarak yerleştirilmesi sağlanıyor. Tek kullanımlık ve steril mikro iğneler ile yapılan işlemler sırasında kişi pek acı hissetmez.  Kalıcı makyaj uygulaması esnasında kullanılan anestezik krem ve yağlar sayesinde acı hissi en aza indirilmektedir. 

Kalıcı makyaj uygulamalarının süresi, kişinin cilt esnekliğine, cildindeki nem oranı gibi kriterlere bağlı olarak değişiyor. Bu uygulamaların ciltte ne kadar süre kaldığı da yine kişinin cilt tipine göre farklılık gösterebiliyor. Kalıcı makyaj işleminin kişiye göre değişen kalıcılık süresi vardır. İşlem sonrası zamanla kullanılan organik boyalar zaman içerisinde deriden atılıyor. Gerçekleştirilen bu uygulamanın insan sağlığına herhangi bir zararı yoktur. Kullanılan boyaların organik olması ve ciltin sürekli olarak kendini yenilemesi sonrası parçalanarak kaybolmaktadır.

Cansu Durkun Kimdir?

Cansu Durkun, son zamanlarda oldukça popüler olarak tercih edilen kalıcı makyaj, kirpik lifting, kaş kontur gibi birçok hizmet konusunda kendini geliştirerek birçok eğitimden geçmiş olan bu alanda da birçok öğrenci yetiştiren profesyonel bir güzellik eğitmenidir. Aynı zamanda, güzellik uzmanlığını bir adım daha öteye taşıyarak her bir hizmet konusunda farklı eğitimlerden geçmiştir. Anne mesleği olarak güzellik uzmanlığını seçen Durkun, Beden eğitimi bölümünü bitirmiş ve eğitim fakültesinde yüksek ihtisas yapmıştır. Fakat, güzellik uzmanlığına ve çeşitli hizmetlere duyduğu ilgiden dolayı sürekli kendini geliştirerek, bilgilerini öğrencileri ile de paylaşmak için Cansu Durkun Akademi’yi kurmuştur. 

Cansu Durkun’un Aldığı Eğitimler

Cansu Durkun, kalıcı makyaj alanında Antalya Özel Melissa Estetisyenlik Kursu’na giderek programda 3.seviyeye kadar ilerlemiştir. ANKARA Kuaförler Güzellik Salonları İşletmecileri Ve Manikürcüler Esnaf Odası tarafından kalıcı makyaj alanında ilk olarak kalfalık belgesi alarak eğitimine devam etmiş daha sonra ise ustalık belgesi almıştır.  

Kalıcı makyaj uzmanı olarak, kalıcı makyaj alanında da eğitim vermeye başlamıştır. Bunun yanı sıra, kaş konturu konusunda da öğrenim görerek İstanbul Jenya Master Class programında kaşlar için 3D Hairstroke tekniği konusunda uzman olmuştur. Daha sonra ise, İSTANBUL Sviatoslav Otchenash Master Class programına katılarak kaşlar için Hairstroke eğitimi almıştır. Daha sonra ise Kaşlar için Magic Shanding eğitimi alarak kaşlar için de profesyonel bir eğitmen olmayı başarmıştır. Cansu Durkun, sadece kaş alanında kalmayarak dudak ve göz konusunda da Eyes-Stardust and Magic Liner, Lips -Shanding (Superbright) eğitimleri almıştır. 

Cansu Durkun Akademi Kimdir?

Güzellik uzmanı Cansu Durkun tarafından kendi bilgi birikimlerini aktarmak adına akademi eğitim programı başlatmıştır. Bu programda temel amaç, kaliteli ve alanında uzman bireyler yetiştirmektir. Güzellik uzmanlığı kişinin yüz hatlarını doğru tanımayı ve uygun tonlar seçip uygulayabilmeyi gerektiren bir estetik sanatıdır. Cansu Durkun Akademi estetik sanatını teorik eğitimden başlayarak uygulamalı olarak kursiyerlerine aktarmaktadır. 

Teorik olarak yüz tanıma teknikleri, renk bilgileri, çizim bilgileri gibi teorik bilgiler ile başlayan eğitim uygulamalı olarak devam etmektedir. Makyaj tekniklerini öğrenirken pratik yapmanın vazgeçilmez olduğu unutulmamalıdır. Cansu Durkun akademi kalıcı makyaj eğitimlerini iki ana kategoriye ayırmıştır.

Kaş Uzmanlığı

Kalıcı makyaj uygulamaları arasında en popüler olan işlem microblading kaşlar için uygulanan yöntemdir. Microblading uygulaması doğal görünümlü kaşlar elde etmeye imkan tanıyan ve doğal kaş kılı gibi görünen bir estetik yöntemidir.

Kaş uzmanlığı eğitim programında microblading uygulaması ve doğal görünümlü kaşlar tasarlamanıza imkan tanıyan uygulamalı eğitim verilmektedir.

Dudak Liner Uzmanlığı

Dudak liner uygulaması yani dudak kontürü işlemi ile dudaklara istenilen renkte ruj uygulaması yapılabilir. Yine organik boyalar ile uygulanan bu işlemde istenilen renkte kalıcı makyaj uygulaması yapılması mümkündür.

Dudak liner kalıcı makyaj tedavisinde renklendirmenin yanısıra dudak çizgiside vurgulanabilir ve bu estetik yöntemi sayesinde dudaklar ön plana çıkarılabilir. Bu uygulama sayesinde hem dudak daha estetik hale getirilir, hemde dudakların çeşitli sağlık problemlerinden dolayı hacim, şekil, kontür bozukluğu yaşayan kişilerde tedavi sağlanır.

Eğitim genel içeriğinde yüz analizi, melanin, pigmentoloji, renk eğitimi ve kalıcı makyaj uygumaları gibi birçok kalıcı makyaj eğitimi yer almaktadır.

Eğitimlerin içeriği hakkında bilgi almak için www.cansudurkun.com internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.