Ramiz TAYFUR

Sans-serif

Aa

Serif

Aa

Font büyüklüğü

+ -

Satır yüksekliği

+ -
Gündüz
Gece
Gün Batımı

Araçlar için Online Sigorta Yaptırmak

Araç sigortası dendiğinde akla ilk gelenler zorunlu trafik sigortası ve kasko sigortası olur. Trafik sigortası, trafiğe çıkacak olan her araç için yaptırılması devlet tarafından zorunlu tutulan ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu ile düzenlenen araç sigortası türüdür. Kasko sigortası ise trafik sigortasından farklı olarak isteğe bağlı olarak yaptırılan ve sigorta sahibinin kendi aracı için maddi koruma sağlayan sigorta çeşididir. Trafik ve kasko sigortası yaptırarak öngörülemeyen nedenlerle hem karşı tarafın uğrayabileceği zararı hem de kendi aracınızı güvence altına almak ise E-sigortam sayesinde çok kolay. Online sigorta teklifi al seçeneğinin yönlendirdiği alanda gerekli bilgileri girerek en uygun teklifleri görebilirsiniz.

Trafik Sigortası

Trafik sigortası, araç sahiplerinin kusurlu oldukları trafik kazaları nedeniyle diğer araç ya da üçüncü şahıslarda oluşabilecek maddi ve bedensel hasarların karşılanmasına yöneliktir. Trafik sigortası poliçe süresi bir yıldır. Sigorta poliçesinde yer alan limitler ve teminatlar dahilinde sigorta şirketi, kazanın neden olduğu hasarı karşılamakla yükümlüdür. Araç ve kaza başına maddi hasar teminatı, kişi ve kaza başına sağlık giderleri teminatı ve kişi ve kaza başına sakatlanma ve ölüm teminatı sigorta poliçesinde yer alan teminatlardır. Hazine ve Maliye Bakanlığı trafik sigortası fiyatları için tavan belirlemeye yetkilidir.

Siz de kanunla getirilen, trafik sigortası yaptırma zorunluluğunu yerine getirmek için online sigorta kolaylığını kullanabilirsiniz. E-sigortam online trafik sigortası teklifi al seçeneği ile fiyat teklifi alabilirsiniz.

Kasko Sigortası

Kasko sigortası; karayolunda kullanma izni olan motorlu ve motorsuz kara taşıtının hasara uğraması, yanması, kaza ya da çalınması durumlarında sigorta sahibine tazminat ödenmesine yöneliktir. Teminat ve sigorta limitleri kasko poliçesinde belirlenir ve sigorta şirketi bu limit ve teminatlar kapsamında aracınızda oluşabilecek zararları karşılar. Kasko poliçesi de trafik sigortası poliçesi gibi bir yıllıktır. Aracınızı güvence altına almak için E-Sigortam online kasko sigorta teklif al sayfasına gitmeniz yeterli. İlgili sayfada online kasko teklifi alma için gerekli bilgilerinizi girdikten sonra sizin için en uygun sigorta tekliflerine ulaşabilirsiniz. E-sigortam sayesinde online sigorta yaptırmak çok daha kolay olmaktadır.

Bir yanıt yazın


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.