Ramiz TAYFUR

Sans-serif

Aa

Serif

Aa

Font büyüklüğü

+ -

Satır yüksekliği

+ -
Gündüz
Gece
Gün Batımı

Akhisar satılık daire piyasası ne durumda? Güncel fiyatlarla birlikte…

Akhisar, Manisa’nın hatta Ege Bölgesi’nin en kalabalık ilçelerindendir. Son yıllarda yapılan yatırımlar ile gelişmişlik düzeyinde artış gözlenen Akhisar, bölge ilçeleri arasında dikkat çekiyor.

İlçeye yapılan yatırımlar ve artan iş imkânları ile yaşam kalitesinin artması, satılık daire piyasasını olumlu yönde etkiliyor. İlçenin siluetini değiştiren yeni ve modern konutlar ile birlikte, Akhisar satılık daire satışlarında büyük artış gözlemlendi.

Akhisar Satılık Daire Seçenekleri ve Fiyatları

Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Akhisar satılık ev  fiyatları 100 metrekarelik bir daire için ortalama 141 bin 054 TL olarak karşımıza çıkıyor. Akhisar’da satılık evler, en düşük 105 bin 761 TL ile en yüksek 176 bin 318 TL arasında alıcı buluyor. Akhisar satılık daire fiyatları elbette mahallelere göre değişiklik gösteriyor. Satılık daire fiyatlarının şehir ortalamasının kısmen üzerinde seyreden Hürriyet Mahallesi, 1.466 TL’lik konut metrekare fiyatlarıyla da ilçenin diğer mahallelerini geride bırakıyor. Bu mahallede 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 109 bin ile 183 bin TL arasında değişiyor. Hürriyet Mahallesi’ndeki satılık daire fiyatlarının yüksek olma sebebi ise, mahallede birçok okul ve hastanenin bulunmasıdır. Ayrıca Hürriyet Mahallesi’nde gelişen yeni ve modern yapılaşma, mahallenin tercih edilme oranını artırıyor.

Akhisar’da uygun fiyatlı satılık daireler, Hacı İshak Mahallesi’nde yer alır. Mahallede satılık ev fiyatları 75 bin TL’den başlar. Bu mahalle dışında, Kethüda mahallesi, Reşatbey Mahallesi ve Atatürk Mahallesi de, uygun fiyatlı satılık ev alınabilecek mevkilerdendir.

Akhisar Yatırımcıya Neler Vadediyor?

Zingat Bölge Raporu verilerine göre, Akhisar’da satın alınan bir daire kiraya verildiğinde miktarın geri dönüşü, yani amortisman süresi, yaklaşık olarak 20 yıl. İlçede pek çok memur ve öğrenci yaşadığı için evler çok kısa sürede kiralanabiliyor. Akhisar’daki 100 metrekarelik bir dairenin kira ortalaması 595 TL civarındadır. Kiralık dairelerin fiyatı; evin konumuna, yaşına ve ısınmada kullanılan yakıt şekline göre değişiklik gösteriyor. Yapımı yeni tamamlanan konut projelerinde kira fiyatlarının daha yüksek olduğu gözlemleniyor..

Akhisar’ın Sunduğu Sosyal İmkânlar Nelerdir?

Akhisar, İstanbul- İzmir karayolu üzerinde, İzmir’e 80 kilometre mesafede yer alır. Bu sebeple ulaşım konusunda oldukça rahat bir ilçedir. İlçede, kendi tarihini yansıtan eserlerin sergilendiği bir müze bulunur. Zaman zaman açılan çeşitli kurslar halkın pek çok sanat ile ilgilenmesine olanak tanır. Ayrıca ilçede minyatür, keçecilik ve at arabacılığı gibi geleneksel sanatlar hala varlığını sürdürüyor.

Akhisar’da her yıl mayıs ayında geleneksel Çağlak Festivali gerçekleşiyor. Bu festival sırasında Akhisar halkı için pek çok sosyal faaliyet düzenleniyor.

Gelişme potansiyeli yüksek olan ilçeye, birçok yeni inşaat yatırımı yapılıyor. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre ilçe nüfusu 166 bin129 kişiden oluşuyor. Nüfusu geçtiğimiz yıla oranla yüzde 0.96 artış gösteren Akhisar’da kiraların artış gösterme sebebi olarak, yeni inşaat projeleri ve şehrin her geçen gün gelişmesini gösterebiliriz.

Tüm Akhisar satılık daireler için tıklayın

Bir yanıt yazın


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.