Ramiz TAYFUR

Sans-serif

Aa

Serif

Aa

Font büyüklüğü

+ -

Satır yüksekliği

+ -
Gündüz
Gece
Gün Batımı

2 Kişilik Oyunlar ve Minecraft Oyunları Oyna

Çocuklar için en güzel oyunlar burada

Çocukların zihinsel gelişimi için oldukça faydalı olan oyunlar, eskiden yalnızca sokak ve evlerde oynanırdı. Arkadaşlarıyla birlikte seksek, saklambaç ve ebelemece gibi oyunlar oynayan çocuklar; ileriki dönemlerde bu oyunları oynamayan çocuklara göre çok daha başarılı olurlar. Bunun sebebi şudur: Oyun oynamak ve arkadaşlarıyla iletişim kurarak paylaşımcılığı öğrenmek, çocukların kişisel gelişimlerini perçinler. Bu sayede çok daha başarılı ve sağlam bir kişiliğe sahip çocuklar yetişmiş olur.

Ancak teknolojinin baş döndürücü bir hızla gelişmesi ve hayatımızın her alanında köklü değişikliklere yol açması sonucu, çocukların oynadığı oyunlar ve eğlence araçları da hızlı bir dönüşüme girdi. Artık çocuklar sokağa çıkarak oyun oynamaktansa, bilgisayar veya tabletleri üzerinden istedikleri tüm oyunlara erişim sağlayabiliyorlar. Arkadaşlarıyla birlikte oynayabilecekleri 2 kişilik oyunlardan tutun, kız giydirme oyunları ve araba oyunları gibi daha birçok kategoride yüzlerce oyun ücretsiz olarak ulaşılabilir durumdadır. Bunun avantajını kullanan çocuklar, sokağa çıkıp tehlikelerin içinde oyun oynayıp dizini kanatma veya kendine zarar verme riski olmadan eğlenebiliyorlar. Bu durum çocukların olduğu kadar ailelerin de işine geliyor. Gözünün önünde oyun oynayan ve eğlenceli vakit geçiren çocuklarının mutluluğu, anne ve babaların da huzurlu olmalarını sağlıyor.

Son dönemlerin popüler oyunu Minecraft başta olmak üzere birçok kaliteli yapım, minik oyuncuların beğeni ve ilgisini kazanmış bulunuyor. 8-10 yaş aralığındaki çocukların zevkle oynadığı Minecraft, ev inşa eden ve eşyaları bir araya getirerek silah yapan karakterlere ev sahipliği yapıyor. Bu karakterleri yönlendiren çocuklar ise eğlenirken öğrenme imkânını elde etmiş oluyorlar. Bahsi geçen Minecraft oyunları birçok oyun oynama sitesi üzerinden ücretsiz olarak oyuncuların beğenisine sunulmuş durumdadır.

Burada dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birisi de, çocukların oyun oynamak için vakit geçirdiği siteleri titizlikle belirlemek olacaktır. Çocukların kişisel gelişimlerini sekteye uğratacak kalitesiz ve sakıncalı oyunların bulunduğu, her yanından reklamların fırladığı siteleri ziyaret etmekten kaçınmak gerekir. Bunun yerine minikoyuncu.org adresini güvenle kullanabilirsiniz. Birçok kategoride yüzlerce oyunun bulunduğu bu harika oyun sitesi, halen daha birçok minik oyuncu tarafında ilgiyle takip ediliyor.

Bir yanıt yazın


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.