Ramiz TAYFUR

Sans-serif

Aa

Serif

Aa

Font büyüklüğü

+ -

Satır yüksekliği

+ -
Gündüz
Gece
Gün Batımı

Website Akışınızı Robotalp ile Tek Bir Panelden Yönetin

Dünyanın neresinde olursanız olun internet siteleriniz için yaşanacak olası bir aksaklığın önüne geçmek, yaşanacak bir aksaklıkta sizi gerçek zamanlı uyaracak bir yazılımın olması işinizi ne kadar kolaylaştırır?

Robotalp 8 farklı monitörden oluşan bir web sitesi monitoring platformudur. Bu platform dünyanın 20 farklı ülkesinde 7/24 dakikada bir kez sorgulama yaparak web sitenizi kontrol eder ve açılmadığı zamanlarda yetkilendirdiğiniz kişilere bildirimler gönderir.

Tek bir panel üzerinden izlemek için ihtiyacınız olan herşey var!

Robotalp müşterilerinizden önce hizmetlerinizde yaşanacak olası aksaklıklarda sizleri bilgilendirir. Ayrıca özellikleri sadece web sitenizi izlemekle sınırlı değil.

Dünyanın en büyük arama motoru olan Google, web siteleri için SSL güvenlik sertifikasını artık zorunlu hale getirdi. HTTPS protokolü tüm web siteleri için zorunluluk olmakla birlikte, yanlış yapılandırmalardan dolayı müşterilerinizin internet sitenize erişimi de engellenebiliyor. Yanlış yapılandırmaların önüne geçmek ve süresi dolmak üzere olan SSL sertifikalarınız için zaman kazandıran bir monitörü de mevcuttur.

Anahtar kelimeler web siteleri için SEO açısından oldukça önemli olan bir detaydır. Robotalp robotları anahtar kelimelerinizin bir sayfada görünüp görünmediğini sürekli olarak takip eder ve sizi bilgilendirir.

Google tarafından önemli bir SEO kriteri olan sayfa hızları (Google Pagespeed Insights) mobil ve masaüstü cihazlar için gerçek sayfa performansı raporu sunar. Robotalp sayfa hızı puanlarınızı takip eder ve olası bir puan düşüşünde size bildirim gönderir.

Siber güvenlik açısından web sitelerinizin DNS takibi oldukça önemlidir. Alan adınıza ait dns sunucularının sizin haberiniz olmadan değişimi ciddi bir güvenlik zaafiyetidir. Robotalp alan adınızın dns sunucuları değiştirildiğinde sizi bilgilendirir.

Google Safe Browsing, Google tarafından verilen bu hizmet güvenli olmayan web sitelerini belirler. Web siteleriniz güvenli olmayan web siteleri listesinde listelendiğinde Robotalp size bildirim gönderir.

JSON parametrelerinizi kontrol eden özelleştirilebilir bir monitörü de mevcuttur. Bu monitor sayesinde sizin belirleyeceğiniz parametreler ve mantıksal operatörler doğrultusunda izlemek istediğiniz metrikleri izleyebilir ve belirli durumlarda bildirim göndermesini sağlayabilirsiniz.

Bildirim Seçeneklerini Siz Belirleyin

Servisleriniz ile ilgili herhangi bir kesinti anında sizin seçtiğiniz kişiler seçtiğiniz bildirim kanalları sayesinden haberdar olacaktır.

Robotalp website monitoring aracı sayesinde birçok özelliği tek bir panelde yönetebileceğiniz özellikleri sizlerle paylaştık. 14 günlük deneme sürümünü buradan inceleyebilir ve deneyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.