Ramiz TAYFUR

Sans-serif

Aa

Serif

Aa

Font büyüklüğü

+ -

Satır yüksekliği

+ -
Gündüz
Gece
Gün Batımı

Türk Hamamlarında Suyun Kaldırma Kuvveti Neden Yok?

Uzun süredir böylesine mükemmel bir TED konuşması dinlememiştim. Türkler neden hiçbir şey icat edemiyor yada bizim eksikliklerimiz ve hatalarımız neler bunların yorumlandığı Emin Çapa’nın bir konuşmasından bahsetmek istiyorum. Eleştiri yapmak istemiyorum sonu gelmeyecek ve bu yazım bitmeyecektir. Bu yüzden yapılan konuşmadan gerekli dersi herkesin çıkartması gerektiğine inanıyorum. Eminim dinleyenlerin birçoğu da aman bırak canım ne zaman oldu ki, bundan sonra olsun diyecektir. Bugün geçip gidiyor ama yarınıda düşünmüyorsanız gerçekten çok şey kaybediyoruz demektir. İdealleri, vizyonu olmayan insanlar için hayat zaten erken bitmiştir.

‘İnsanların çoğu 25 yaşında ölür ama 75 yaşında gömülürler.’

#Benjamin Franklin

3 Yorumlar

 • Burak Göç
  25 Haziran 2015 at 19:56

  Bu Video’yu bir çok yerde görmüştüm fakat internet paketim yeterli olmayacağı için izleyememiştim. Bugün sizin yazınız vasıtasıyla oturup izledim ve bu adamın söylediklerinin yarısının muhtemelen sokaktaki kimsenin umrunda olmadığını acı şekilde tekrar hatırladım.

  • Ramiz
   26 Haziran 2015 at 10:40

   Evet malesef olmayaktır Burak. Çağın vebası artık Okumadım ama güzel, Seyretmedim ama mükemmel, Bilmiyorum ama yanlış, Dinlemedim ama haksız olmuş. Bu yüzden bizden birşey olurmu hala düşünüyorum.

 • Cem
  28 Eylül 2015 at 18:47

  Emin Çapa gerçekten sevdiğim bir insan. Programlarını severek izliyorum. Bu videosu daha önce de karşıma çıkmıştı ve dikkatle izlemiştim, yine izledim. Gerçekten harika konuşuyor. Ancak ne yazık ki bu haklılığı bir çok insan tarafından görülemiyor. Ülkemiz adına üzülüyorum.

Bir yanıt yazın


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.