Türk Hamamlarında Suyun Kaldırma Kuvveti Neden Yok?

Türk Hamamlarında Suyun Kaldırma Kuvveti Neden Yok?

Uzun süredir böylesine mükemmel bir TED konuşması dinlememiştim. Türkler neden hiçbir şey icat edemiyor yada bizim eksikliklerimiz ve hatalarımız neler bunların yorumlandığı Emin Çapa’nın bir konuşmasından bahsetmek istiyorum. Eleştiri yapmak istemiyorum sonu gelmeyecek ve bu yazım bitmeyecektir. Bu yüzden yapılan konuşmadan gerekli dersi herkesin çıkartması gerektiğine inanıyorum. Eminim dinleyenlerin birçoğu da aman bırak canım ne zaman oldu ki, bundan sonra olsun diyecektir. Bugün geçip gidiyor ama yarınıda düşünmüyorsanız gerçekten çok şey kaybediyoruz demektir. İdealleri, vizyonu olmayan insanlar için hayat zaten erken bitmiştir.

‘İnsanların çoğu 25 yaşında ölür ama 75 yaşında gömülürler.’

#Benjamin Franklin

Benzer Yazılar
Yorum ( 3 )
 1. Burak Göç
  Haz 25, 2015 at 19:56
  Cevapla

  Bu Video’yu bir çok yerde görmüştüm fakat internet paketim yeterli olmayacağı için izleyememiştim. Bugün sizin yazınız vasıtasıyla oturup izledim ve bu adamın söylediklerinin yarısının muhtemelen sokaktaki kimsenin umrunda olmadığını acı şekilde tekrar hatırladım.

  • Ramiz
   Haz 26, 2015 at 10:40
   Cevapla

   Evet malesef olmayaktır Burak. Çağın vebası artık Okumadım ama güzel, Seyretmedim ama mükemmel, Bilmiyorum ama yanlış, Dinlemedim ama haksız olmuş. Bu yüzden bizden birşey olurmu hala düşünüyorum.

 2. Cem
  Eyl 28, 2015 at 18:47
  Cevapla

  Emin Çapa gerçekten sevdiğim bir insan. Programlarını severek izliyorum. Bu videosu daha önce de karşıma çıkmıştı ve dikkatle izlemiştim, yine izledim. Gerçekten harika konuşuyor. Ancak ne yazık ki bu haklılığı bir çok insan tarafından görülemiyor. Ülkemiz adına üzülüyorum.

Yorum Yap