Ramiz TAYFUR

Sans-serif

Aa

Serif

Aa

Font büyüklüğü

+ -

Satır yüksekliği

+ -
Gündüz
Gece
Gün Batımı

Trust Flow Nedir?

SEO içerisinde yüzlerce kavram var ve bunların sürekli yenilenen algoritmasından dolayı akılda tutmak pek mümkün olmuyor. SEO bir bakıma google nezdinde güvenilirlik demektir, ve siz google’a sitenizi tanıtırken özenmesseniz google’da buna karşılık size mükafatını verecektir. Trust Flow SEO konusunda google’da güvenilirlik ifadesidir. SEO çalışmalarının meyvesini toplamak istiyorsanız eğer google’a sitenizi ispatlamak zorundasınız. Google’da bu mantığı kendi içerisinde oluşturduğu bir algoritma ile filtreleyerek bizlere sunmaktadır. Trust Flow SEO dilinde güvenli bir link akışı sayısı manasına gelmektedir. Alt yapısı güçlü, temel sayfalar güvenilir kaynaklardan link akışı sağlıyorsa güvenilir sitelerde güvenilir akışa sahip komşu sitelerden kaliteli, güvenilir yayın akışı sağlanacaktır. Seomoz ve Majestic SEO analizlerine göre 1’den 100’e kadar puanlama mantığı ile ifade edilmektedir. Trust Flow rakamlar ne kadar yüksekse, güvenli link akışıda o kadar yüksek demektir. Trust Flow’u yani güvenli akışı buradan inceleyerek sitenizin puanını öğrenebilirsiniz.

 

3 Yorumlar

 • Timur Demir
  20 Aralık 2014 at 14:11

  Önceden reklam verenler PR, Alexa gibi değerlere bakıyorlardı. Şu 1-2 aydır artık reklam alanlar da verenler de artık domain güvenilirliğine bakıyorlar. Trust Flow aslında her zaman var olan bir değerdi ama önemi yeni yeni gün yüzüne çıkmaya başladı. Artık SEO çalışması yaparken kaliteli sitelerden daha fazla link almaya özen göstereceğiz.

  • Ramiz
   20 Aralık 2014 at 14:42

   Kesinlikle! Kaliteli link inşaası tek çözüm zaten.

 • Hakan Göçmez
  31 Aralık 2014 at 12:22

  Bir sitem için 8, diğeri için 2 çıktı. Bu oranlar çok düşük değil mi 🙁

Bir yanıt yazın


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.