Ramiz TAYFUR

Sans-serif

Aa

Serif

Aa

Font büyüklüğü

+ -

Satır yüksekliği

+ -
Gündüz
Gece
Gün Batımı

Spam Nedir Nasıl yapılır?

Spam nedir?

Markalarınızı tanıtırken, stokta olmayan bir ürünü bir sonraki gün için teslimat sözü verirken, hedefleme yapmadan e-mail gönderirken, numarasını paylaşmamış olmasına rağmen herhangi bir kaynaktan datasını elde ettiğiniz kişilere sms göndermek gibi pazarlama taktiklerinin tümüne spam denir.

Sosyal medya ile ilgilenenler, bu sektörün içerisinde yer alanlar markalarla çalışırken nasıl bir yol izlemesi gerektiği konusunda gerçekten ince düşünmeleri gerekmektedir. Markalar artık pazarladıkları ürünlerin reklamını yaparken daha alaycı diyebiliriz bu konuda. Şimdiye kadar hep dikkatimi çeken paylaşımlar markalar arasında söylemem gerekirse Markafoni olmuştur. İnsanlara geçmişte daha çok kendimizi yanlış anlatmayalım çabası içerisindeyken artık günümüzde spam paylaşım yapma kavramı gelişti. Gerek sosyal paylaşımlar gerek mailingler açısından oldukça ilgi çekici oluyor diyebilirim. Spam yapmayı örnekleyecek olursak başta kalitenin daha arkaplanda sergilenmesi diyebiliriz. Daha çok kullanıcı ve halk ağzı ile yaklaşım daha samimi ve müşteri açısından daha hoşnut karşılanıyor. Gerek E-mail marketing açısından olsun, gerekse sosyal medya paylaşımlarında daha samimi yaklaşımlar, mobiliteninde hayatımıza girmesi ile kullanıcıların dahada hoşuna gidiyor. Şahsen biraz reklama kaçacak ama mizu’nun mailing tarzını hep örnek alıyorum ben istemesemde geliyor o mailler :D. Tuhaf bir durum ama hoşuma gidiyor gelen mailleri, mizahı kullanmaları güzel. Adamlar bu işte gerçekten iyiler! Evet şimdi spam yapmaya örnek verecek olursak aşağıdaki spam mantığını anlatan film eticaretmag tarafından oluşturulmuş gayet açıklayıcı bir filmdir izlemenizi tavsiye ederim.

1 Yorum

  • hülya
    16 Haziran 2014 at 10:56

    hahahhah 🙂 çok başarılı olmuş. Hemen spam yapalım :=)

Bir yanıt yazın


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.