Ramiz TAYFUR

Sans-serif

Aa

Serif

Aa

Font büyüklüğü

+ -

Satır yüksekliği

+ -
Gündüz
Gece
Gün Batımı

Sevdiklerinize Bu Kravatları Hediye Edin

Erkek Giyiminde Kravatın Yeri ve Önemi

  Erkekler için kravat şıklığın ve zarafetin bir göstergesi ve giyilen kıyafetin tamamlayıcı bir unsurudur. Özel gecelerde, düğün ve davetlerde giyilen takım elbiselerin daha şık ve resmi durmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda gömlek ve ceket ile uyumlu bir şekilde kullanılarak kombin oluşmasını sağlamaktadır. Erkeklerin gerek aksesuar olarak gerekse kıyafeti tamamlayan giysi parçası olarak kullandıkları kravatlar yapısı, kumaşı, deseni ve renkleri ile son derece bol çeşit yelpazesine sahiptir.

  Kumaş ve Stillerine Göre Kravat Modelleri

   Kravatlar kullanılan kumaş cinsine ve kravatın tasarlanma stiline göre farklılık göstermektedir. Özellikle son zamanlarda gelişen erkek moda akımına paralel olarak kravat modelleri de çok farklı kumaş ve stillerde yapılmaktadır. Bunlar içerisinde en çok kullanılan ve tercih edilen kravatlar ipek, yün, örgü ve keten kravatlardır. Özellikle ipek kravatlar değerli ipek kumaştan yapıldığı için daha kıymetli olup daha özel anlarda kullanılmaktadır. Yün ya da örgü kravatlar ise kış mevsimine uygun olduğu için kış aylarında daha ziyade tercih edilmektedir. Bunların yanı sıra erkek kravat modelleri yapısına göre de çeşitlilik göstermektedir. Bunlar slim adı verilen ince kravat, orta incelikteki kravat ve klasik olarak adlandırılan kalın kravat olmak üzere farklı çeşitleri bulunmaktadır. Bunlar içerisinden slim denilen ince formlu kravatlar daha çok gençler tarafından kullanılmaktadır. Klasik denilen kalın kravatlar ise orta yaş ve üzerindeki yetişkinler tarafından kullanılmaktadır.

  Desen ve Renklerine Göre Kravat Modelleri

  Her erkeğin zevkine ve tarzına göre değişen kravatlar üzerinde bulunan desen ve renk seçeneklerine göre de çeşitlilik arz etmektedir. Kravatlarda kişinin tarzına göre çizgili, noktalı, ekoseli, şal desenli, çiçek desenli, kendinden küçük desenli veya düz sade olmak üzere birçok çeşit bulunmaktadır. Ayrıca kravatlarda sade düz renkler ya da ikili zıt veya uyumlu renkler ile tasarlanmış kravat modelleri de bulunmaktadır. Kravat renkleri genelde giyilecek olan takım elbisenin ya da gömleğin rengine göre seçilmekte olup her renk seçeneği mevcuttur. Hatta sarı, turuncu, yeşil gibi yaz aylarına hitap eden açık renk seçenekleri de bulunmaktadır. Detaylar İçin, https://www.sadekravat.com/

Bir yanıt yazın


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.