Ramiz TAYFUR

Sans-serif

Aa

Serif

Aa

Font büyüklüğü

+ -

Satır yüksekliği

+ -
Gündüz
Gece
Gün Batımı

İşletme Yönetimi Bölümü ile Sil Baştan!

Evet! Hayatta bazen yeni başlangıçlar zor oluyor bizler için. Hele ki iş hayatının yoğunluğu içerisinde bu tür eğitim mücadelelerine girmek biraz vakitten çok cesaret ve bilgi gerektiriyor. 2015 yılı hedeflerimden şurada bahsetmiştim daha önce. İlgi gösteren yorumlayan birçok arkadaşım olmuştu. Hepinize ayrıca teşekkür ederim. Yorumunuz ve güzel dilekleriniz için. Planlarım arasında eğitim olmasada tekrar yeni bir başlangıç yaparak bilgi sahibi olmak ve farklı bir adım atmak istedim. Bu kararımı aslında bir boşlukta olma hissinden dolayı verdim. İş hayatının temposu ve projelerden başka bir uğraşım olmamasından dolayı bu karara vardım. Sabit yaşıyoruz ve bu çoğu zaman bizi sıkıyor. Beni sıkıyor şahsen. Bu yüzden yaptığım istişareler sonucunda böyle bir karar aldım. Umarım alnımın akı ile çıkarım bu eğitim serüveninden de. AÖF için kayıt yaptırıcaktım, daha önce 2012 yılında kayıt yaptırmıştım ancak iş hayatının temposundan pek vakit bulup sınavlara çalışamamıştım. Zaten ilk sınavlardan sonra da sınavlara girmedim. Neyse kaydımın silindiğini düşünürken silinmediğini ve kaydımın dondurulduğunu öğrendim. Acayip mutlu oldum nedeni ise altta olan 11 dersi verebilirsem 3. ve 4. sınıfı okuyacağım 2 yılda 4 yıllık fakülteden mevzuniyet söz konusu olacak. Bunu ne kadar başarırım diyorum da bilmiyorum hayırlısı olsun hepimiz için. Neyse bölümün inceliklerinden bahsetmek istiyorum biraz. Henüz yeni yeni küreselleşen bir bölüm ve girişimci, ticaret ruhuna sahip olan insanlara hitap eden iş hayatının detaylarının aktarıldığı güzel bir bölüm. Çoğuna göre sıradandır belki ama verimli ve güzel bilgiler edineceğimi düşündüğüm bir bölüm.

İşletme Yönetimi Bölümü

İşletme yönetimi bölümü benim düşüncelerim ve fikirlerimle yorumlayacak olursam. İş hayatınızda gelecekte karşılacağınız tüm sorunları ve çözümlerini sunan ileri teknoloji ürünlerinin ipuçlarınıda tamamen için de barındıran mucize bir bölümdür. Tamam bir Tıp bölümü gibi değildir. Ancak balık tutmakla, balık tutmayı öğretmek arasında uçurum vardır. Doktor olursun ancak kendini pazarlamayı bilmezsin dolayısıyla bir devlet kurumunda yada hastanesinde çalışırsın. Her neyse demek istediğim iş hayatının inceliklerini için de barındıran mükemmel bir bölümdür. Öğrenmek isterseniz size Ticareti gayet net bir şekilde öğretir. Bunları bilmediğim ve öğrenmek istediğim için anlattığımı düşünebilirsiniz. Ancak ticareti bilmek tüm inceliklerini bildiğimiz anlamına gelmiyor. Eminim benim de birçok eksiğim var. Allah’ın izniyle bu eksiklerimi tamamlayıp ve bitireceğim.

İşletme yönetimi bölümü okuyan insanlar nerelerde çalışabilir bu konuda da ufak bilgiler verip yazımı bitirmek istiyorum. İşletme yönetimi bölümü okuyanlar Serbest muhasebe, mali müşavirlik, yeminli mali müşavirlik, öze sektörde insan kaynakları, yöneticilik bir çok noktada çalışabilirsiniz. Aslında ucu açık güzel bir bölüm. Yani tamamen sizin istikrarınıza ve bilgi, birikiminize, tecrübenize bakan bir bölüm. Siz de bu bölümü okuyor yada düşünüyorsanız öncelikle bölüme ve derslerine değer vermelisiniz. İnanın hiç sıkıcı ve alakasız derslerin olmadığı mükemmel bir bölüm. Düşünenlere tavsiye ederim..

Bir yanıt yazın


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.