#EvdeKAL

Sans-serif

Aa

Serif

Aa

Font büyüklüğü

+ -

Satır yüksekliği

+ -
Gündüz
Gece
Gün Batımı

Hangi Çiçek Renkleri Ne Anlama Geliyor?

Hayatımızın her anında çiçekler insanlar için vazgeçilmez objeler arasında yer alırlar. Tüm düğünlerde, merasimlerde, cenazelerde, anma törenlerinde birbirinden farklı yüzlerce çiçek ön saflarda yer alır. Özellikle de aşk hayatının en anlamlı öğeleri arasında yer alan çiçekler, sadece hoş kokuları ve görüntüleri ile değil renkleri ile de insanları etkilemekte ve büyük bir algı mekanizmasının tetikleyerek; insan beyninde farklı duygular oluşturmaktadır. Uzun süren bilimsel araştırmalar sonucu çiçek ve bitkilerin renkleri ile insan ruhunda pek çok farklı duyguyu tetiklediği de kanıtlanmıştır.

Her çiçek birbirinden farklı renklere sahiptir ve yüzlerce hatta binlerce farklı renkte çiçekler bulunmaktadır. Çok bilinen çiçeklerin aksine çiçekçi ve bahçelerde görmeye alışık olmadığımız pek çok çiçek farklı renk tonları ile doğada yaşamaktadır. Peki çiçekler bize ne anlatıyor? Beyaz renk çiçekler, yapılan araştırmalar sonucunda saflığın ve masumiyetin dışa vurumu olarak gözlenirken; sarı sadakatsizliğin ve güvensizliğin, turuncu mutluluk ve neşenin dışa vurumu olarak gözlenmektedir. Aynı zamanda mor tonlarında ki çiçekler mütevaziliğin, lila rengi çiçekler ise aşkın dışa vurumu olmaktadır.

Pek çok farklı çiçek pek çok farklı anlama gelse bile, ne yazık ki bu çiçekleri bulmak oldukça zordur. Sevdiğimiz insanlara karşı duygularımızı çiçek renkleri ile yansıtmak oldukça akıllı bir davranıştır. Pek çok çiçekçi aksine yüzlerce farklı türde çiçeğin ve birbirinden farklı renk tonlarında sizin kendinizi en iyi şekilde yansıtmanız için yetiştirilen çiçekler; ciceksatis.com adresi üzerinden çiçek severler ile buluşuyor. Aynı zamanda çiçek gönder imkanı ile dileğiniz her yere çiçek gönder hizmetinden yararlanarak; çiçek göndermek mümkündür.

Bir cevap yazın


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.