Ramiz TAYFUR

Sans-serif

Aa

Serif

Aa

Font büyüklüğü

+ -

Satır yüksekliği

+ -
Gündüz
Gece
Gün Batımı

Haftanın Özeti: 1

Uzun süredir düşündüğüm ve işlerimin yoğunluğundan dolayı bir türlü vakit bulamadığım blogumda haftalık bülten ile dikkatimi çeken haberlerle bir düzene gireceğimi düşünüyorum blogumda. Aslında o kadar rahatsız ediyor ki bu durum evlilik sonrasında işte iş evde iş 7/24 çalışır oldum. Neyse ki bu aralar kafam rahatta yazabiliyorum. Neyse kasım ayı bitti. Aralık ayının ilk haftasınıda bitirdik. Ömür bitiyor gerçekten! Farkına bile varamıyoruz ama..

 • Bu hafta herkes Acun ve Adriana Lima ikilisini konuştu şüphesiz. Para ile saadetin açık bir göstergesi olan bu durum aslında hoşumuza gitmedi değil yani. Sonuçta öyle bir gelin daha gelmedi Türkiye’ye! Nasıl bir gelin herkes az çok hesap ediyordur sanırım. Victoria Secret’s’ın dünyaca ünlü mankeni sonuçta. Milli yenge ilan edilen Adriana Lima bu konuda yaptığı açıklamada üstü kapalı konuşsada belli olmuş bişeyler.

barros23

 • 2 bin yıl önce bir Bilgisayar olduğunu ve o bilgisayarın şuan ki teknolojilerle 2 bin yıl öncesi yaptığı işlemi yapamayacağını söylesem ne dersiniz? 2 bin yıl önce batan bir geminin içerisinde bulunan ‘ilk analog bilgisayar’ olarak bilinen Antikythera düzeneği denilen bilgisayar 1901 yılında bulunan ve o zamandan bu yana sürekli olarak tartışma konusu haline gelmiş düzeneğin üzerindeki sır perdesini aralamaya çalışan araştırmacılar bilgisayarın ilk olarak gezegenlerin konumunu belirleyebildiği ve güneş tutulmasının zamanını tahmin edebilmek için geliştirildiği ortaya çıkan düzeneğin bunların yanında başka bir yeteneği daha keşfedilmiş. Olimpiyat oyunlarının zamanını gösterebilen analog bilgisayarın 4 yıllık zaman dilimini takip edebildiği belirtiliyor. Mekanizmanın günümüz için programlanmasının da mümkün olmadığı söyleniyor.Trigonometri tabanlı olduğu söylenen program yanlıl bilindiği Antikythera düzeneğinin Babil aritmetiği ile yapıldığı söyleniyor. Zira mekanizmanın yapıldığı dönemde trigonometrinin de olmadığı söyleniyor. Antikythera düzeneği ile alakalı araştırmacılar tekrar geminin bulunduğu yerde araştırma yaparak daha fazla bilgi toplamaya çalışıyorlarmış. Diğer tüm ayrıntılara buradan ulaşabilirsiniz.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 • Yılların Video paylaşım platformunun sayacı bozulurmu diye düşünmemek elde değil? Youtube’un sayaçları PSY sayesinde bozulmuştu. 2012 yılında yayınlanan ve ülkemizde dahil olmak üzere tüm dünyada kısa sürede popüler hale gelen Gangnam Style parçası, rekor izlenme sayısı ile youtube’un sayaçlarını bozdu.  Öyle ki 2 milyarı aşkın görüntülenme sayısına sahip video klip yüzünden YouTube, sayaçlarını yenilemek zorunda kaldı. Tarih olarak baktığımda 15 Temmuz 2014 tarihinde piyasaya çıkmış olan parça ilk çıktığında 800 milyon kez izlenmiş. Sonrasında da rekor izlenme rakamlarına ulaşmış.

psy-gangham-style

 • Şu bir gerçek bu video klip Youtube’a ağır geldi ve sitenin sayaçlarında değişiklik yapılmasına neden oldu.Zira 32 bit’lik sayacın 2.147.483.647 limitini aşan Gangnam Style,9.223.372.036.854.775.808 (9 kentilyon) maksimum limitli 64 bit yeni sayaca geçilmesini zorunlu kıldı. YouTube’dan yapılan açıklamada sayacın çöktüğüne dair haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirten sözcü, durumu birkaç ay önceden fark ederek gerekli düzenlemeleri yaptıklarını dile getirmiş. Ne kadar doğru bilinmez ama sizleri haftanın özetini gece yarısında PSY-Gangham Style parçasını paylaşarak uğurluyorum.

PSY-Gangnam Style

7 Yorumlar

 • Pingback: 8 Aralık 2014 at 03:46

  İsmet

 • Ebru Atik
  20 Aralık 2014 at 15:44

  Adriana Lima- Acun Ilıcalı ikilisi, yılın olayıydı bence. Yıllarca Türk erkekleri, Adriana diye etrafta gezdiler ama sanırım hiç kimse bir Türk erkeği ile beraber olacağını düşünmemiştir. Ayrıca, çok da para kokusu olduğunu zannetmiyorum. Sonuçta Victoria Secret mankeni, kim bilir ne kadar kazanıyordur.

 • Resul YAGMUR
  20 Aralık 2014 at 23:36

  Gerçekten müthiş enerjik bir sanatçı Gangnam Style. Piyasaya çıkması ve tüm dünyada patlaması çok hızlı oldu. Ancak aynı hızda da birden kayboldu Gangnam Style. İnanki Gangnam Style şimdi nerlerde belli dahi değil. Yani her çıkışın birde inişi var işte buda öyle birşey.

 • Sinem Kaya
  21 Aralık 2014 at 18:25

  Yıldız Tilbe Adriana Limanın haberi varmı peki diye twit atmıştı. Kadın gerçekten haklıymış. Adriananın haberi bile yokmuş. :))

 • hakan musaoğlu
  22 Aralık 2014 at 09:20

  Bence çok saçma yani Acun tamamen profosyenel çalışan biri sanmıyorum böyle bişeye mahal versin.

 • Ayşenur Kopuz
  22 Aralık 2014 at 13:03

  haftanın özetini güzel çıkarmışsın. 🙂 eline sağlık. bu arada adriana o kadar da güzel değil bence. ne bileyim abartılıyor gibime geliyor. daha güzellerini de gördüm diyebilirim.

  • Ramiz
   22 Aralık 2014 at 16:12

   Bayanların gözünde hep aynı yorumlanıyor zaten 😀

Bir yanıt yazın


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.