Ramiz TAYFUR

Sans-serif

Aa

Serif

Aa

Font büyüklüğü

+ -

Satır yüksekliği

+ -
Gündüz
Gece
Gün Batımı

Evliliğe Adım Adım!

Evet öncelikle tüm bekar arkadaşlarım için evlilik birgün hepinizi bulacaktır diyerek makaleme başlamak istiyorum.Bekar arkadaşlarım başımı yaktığımı düşünmeye başlasada şimdide,böyle bir düşüncenin zerresinin bile aklımın ucundan geçmediğini belirtmek isterim.Üzerimizde bir yük olduğunu düşündüğüm evlilik gerçekten insanın hem nefsi, hemde dünyevi ve uhrevi anlamda birçok eksiğini tamamlıyor.Sadakatin, Bağlılığın, Güvenin ve Saygının tam olduğu bir yuvada eksik olan hiçbir şey yok demektir.Henüz tasarımı konusunda daha birçok eksiği olduğunu düşündüğüm ve 1 yıl önce burada yazmayı bıraktığımı biliyorum.Hata yaptığımıda biliyorum eksiklerim olsada kimse okumasada evlilik konusunda ve daha nice kişisel görüşlerim hakkında burada paylaşımda bulunacağım artık.4 yıla giden bir ilişki, dolu dolu geçen yıllar bana birçok şeyi hatırlatıyor.Söz merasimine 3 gün kala bunları yazıyorum ve iyi bir adım attığımı düşünüyorum.Rabbim bu yolda bizim ve daha nicesi evliliğe hazırlanan kardeşlerimizin ağzının tadını kaçırmasın inşAllah.Şöyle ki küçük bir hesaplama ile evliliğin mantıklı bir adım olduğunu ve bekar bir hayat yaşamanın hiçbir anlam ifade etmediğini anlatmış olmak istiyorum.Nesilin bu derecede ileri seviyeye taşınması, teknolojik alışkanlıklarımız, Tüketici ihtiyaçlarının artmış gibi görünmesi(AVM’lerdeki artış buna sebep) belki de daha nicesi.İnsan ömrü git gide kısalıyor ve yarına uyanacağımızın hiçbirimizde garantisi yok şüphesiz. Ama ekseriyetlede varmış gibi görünen insanları görmek beni üzmüyor değil.Şimdi 30 yaşında evlenen bir adam olarak kendimi hayal ettiğim zaman arada oluşacak uçurumu az çok kestirebiliyorum.Askerlik çağına gelen bir çocuk ve babası? 30 yaş olarak hesap edecek olursak 50 yaşında bir babadan bahsediyorum.Bunu söylediğim zaman arkadaş ortamında tepki alıyorum.Acı gerçek bu arkadaşım aksini iddaa edemezsin.Senin ömrün amaçsız ve boşa tükeniyor diye herkesin senin hatanı tekrarlaması gerekmiyor! Ben çocuğumla baba oğuldan çok arkadaş ilişkisi kuramayacaksam.Ben onun genç yaşında yanında olamayacaksam,Onun enerji dolu günlerinde ona eşlik edemeyeceksem ne yapayım evliliği? Anlam yüklemek istemeyen onlarca arkadaşım var biliyorum, tamam kasmayın kendinizi üzerinize de alınmayın eminim zaten işinize gelmedi ;)..Demem o ki evlilik atılması gereken en doğru adımlardan bir tanesi.Geç kalmadan herkesin tatması gereken bir duygu.Yoksa yaş 30’a geldikten sonra atılan adımın şahsım adına konuşuyorum hiçbir mantığı yok yinede karar sizin umarım mutlu hayatlarınız olur :)..

2 Yorumlar

 • Çağrı Mustafa ALKAN
  1 Eylül 2014 at 15:50

  Evlilik güzel bir oluşum. Tam 1 yıl 1 gün önce evlenmiş biri olarak mutlulukar dilerim 🙂

  • Ramiz
   1 Eylül 2014 at 16:43

   Çağrı merhaba,

   Güzel dileklerin için teşekkür ederim. Evet o oluşumun içine artık bende dahil oldum çok şükür :). Stresi yükü ağır ama herşey bir şekilde çözülüyor.

Bir yanıt yazın


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.