Ramiz TAYFUR

Sans-serif

Aa

Serif

Aa

Font büyüklüğü

+ -

Satır yüksekliği

+ -
Gündüz
Gece
Gün Batımı

E-Ticaret Sektöründe Müşteri Memnuniyeti!

Öncelikle e-ticaret’te doğru bir kadro gerekir.Bu sektör inanın hata kabul etmeyen bir sektör.E-ticaret sektöründe adım atanlar ne yapmalı ve ne tür adımlarla bu sektöre dahil olmalı?

E-Ticaret Site Arayüzü

E-ticaret sektöründe ki köklü firmalar bile bünyesin de yazılımcı barındırarak dünyanın parasını yazılımcılara dökmek yerine hazır paketleri tercih etmeye başladı bile.Hazır paket sistemlerine sahip ve bu e-ticaret altyapısını esnek ve kesintisiz bir şekilde sunan firmalardan bazıları ideasoftbilginet gibi. Arayüzün sade anlaşılır ve filtre mantığına dayalı olması çok önemli! Kullancı sitenizi ziyaret ettiği zaman göz yorucu ve karmaşık bir görüntü ile karşılaşırsa siteniz den çıkma olasılığı çok yüksektir ve sonuç olarak satış yapmak isterken sinek avlayan bir dükkan vaziyetini alır. E-ticaret sitelerin de dikkat çeken en önemli renklerden biri beyazdır.Beyaz kullanıcıyı boğmaz ve göz yormaz devamında sadeliği ve anlaşır olması kullanıcı sitede gezinirken kullanıcıyı sıkmayacaktır.Arayüz bu noktada çok önemlidir!

Müşteri Hizmetleri

Müşteri hizmetleri dediğimiz de telefon konuşmaları canlı sohbetler aklımıza geliyor ki onlar. Ama ekleme yapmak istersek ürünü sattıktan sonra bile ürüne sahip çıkmak satış sonrası desteği vermek müşterinin siz varken bir alternatifini aramamasını sağlar. Bu noktada kazanıyorsunuz demektir. Müşteriye geri dönüşler, sitede ki canlı sohbet bölümüne geri dönüşler önemlidir. Müşteri karşısında  muhatap bulmak ister buda bir güven oluşturacaktır markanız açısından.Site de numarasını veya canlı sohbete dair her hangi bir ibare yada ikon bulundurmayan e-ticaret sitelerinin bu konuda tedbir almaları gerekmektedir! Canlı sohbet hizmeti ile uğraşamayacağım diyorsanız mutlaka siteniz de göze çarpacak bir kısma telefon numaranızı belirtiniz.Canlı sohbet hizmeti veren verimli hizmet veren iki firma var bu konuda onları da aşağıda belirtiyorum.

olarkzopimm

Operasyonel Faaliyetler

Operasyon e-ticaret sektörün de aslında bina dış cephesi diyebiliriz.Eğer sunum şekli güzelse ve zamanın da müşteriye ürünler ulaştırılıyorsa aynı müşterinin sizden tekrar bir ürün alması kaçınılmazdır. Bu yüzden operasyon titizlik ve atiklik isteyen en önemli faaliyettir. Aynı gün kargo çıkışı garantisi vermek üst düzey bir müşteri memnuniyetidir. Günümüz de köklü e-ticaret firmalarının birçoğu bile bu sözünü tutamazken sizin yapmanızın müşteriye ne tür bir kolaylık sağladığını hayal edebiliyormusunuz? E-ticarette müşteri memnuniyeti konusunda ki tecrübelerimi yaklaşık 7 aydır 1 marka üzerinde değerlendirerek sizlere aktarıyorum. İnanın etkisinin muazzam olduğunu söyleyebilirim. Bu sektöre adım atmış herkese bol kazançlar diliyorum..

Bir yanıt yazın


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.