Ramiz TAYFUR

Sans-serif

Aa

Serif

Aa

Font büyüklüğü

+ -

Satır yüksekliği

+ -
Gündüz
Gece
Gün Batımı

Bambaşka bir kış!

Yazı gibi kışıda başka bu şehrin. İçinde kalabalığı, sıcaklığını ve samimiyetini barındıran bu şehri çok seviyorum. İnsanların sabah koşturmacaları ve tatlı telaşlarını barındıran İstanbula kış geldiğini hissetmek bi titreme getirsene kışı seviyorum. Kışı İstanbul’da seviyorum! Bu sene benim en sıcak senemdi aslında. Evliliğe adım adım ilerlerken o tatlı telaşlar ve devamın da hayat mücadelesi derken kışın gelişi ve güzelliği kendini hissettiriyor yavaş yavaş. Her sabaha bir amaçla uyanmak kadar güzel bir duygu olamaz! Yaşam öyle bir döngüden ibaret ki amacını bilene, çocukluk yılları, eğitim yılları ve hayat mücadelesi derken ömür gelip geçiyor. Peki geçerken ne yapıyoruz? Emmanuel Kant’ın çok güzel bir sözü var ‘Zaman sessiz Bir Testeredir’ diye. Gerçekten sessiz bir Testere her  geçen gün ömrümüz tükeniyor farkında olmadan. Amaç edinmemiş ve sadece kendini ailesine ekmek parasına adayan nice insanlara daha iyi hitap ediyor bu söz. 1 Dakikanın sizdeki değeri nedir? Ya 1 saatin, ya 1 ay yada 1 yılın? Bence birçok insan için çalışıp evini geçindirmekten ibaret olduğu kesin. Ama şu var ki amacınız varsa mutlaka hedefiniz de vardır. Aslında söylediklerimi özetleyecek o kadar güzel bir kare varki sizlerle paylaşmak istiyorum.

zaman-para-enerji

Zamanın, paranın, enerjinin bir arada bulunduğu doğuştan şanslı isanlardan olmadığımız kesin. Kış diyerek konuyu buraya taşımamdaki amaç aslında bir mevsimin yine son bulması. Ömür tükenirken amaç edindiğim bilgiye aç hergünüm için şükürler olsun. Umarım bu hayatın üstesinden gelerek daha nice güzelliklere sahip oluruz. Şu varki benim için en önemli güzellik olan hayat arkadaşıma sahip olduktan sonra birlikte nice güzelliklere sahip olacağımdan hiçbir şüphem yok. Bu güzelliklere sizlerinde sahip olması ümidi ile Sevgilerimle :)..

Bir yanıt yazın


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.