Ramiz TAYFUR

Sans-serif

Aa

Serif

Aa

Font büyüklüğü

+ -

Satır yüksekliği

+ -
Gündüz
Gece
Gün Batımı

Doğal SEO ile En Yüksek Görünürlük Mümkün!

Günümüzde en doğru bilgiye en hızlı ulaşmak, artık internet dünyasının hayatımıza hakimiyeti ile son derece mümkün. Öğrenilmek istenen anlık bir haber, edinmeye çalıştığımız bir bilgi, artık web teknolojileri sayesinde bir tık uzağımızda. Bir konu, haber ya da herhangi bir içeriğe erişmek için ise elimizde onlarca imkan bulunmakta. Üretilen içeriklerin her biri birbirleri ile yarışmakta ve en doğru/en güncel bilgiye ulaşım kullanıcılar açısından gün geçtikçe zorlaşmakta. Hal böyle olunca, bize ait olan web sitelerinin görünürlüğünü artırmak ve ilk sıralarda yer almak için SEO (Search Engine Optimization) kavramını iyi bilmek bir hayli önem taşıyor. Peki arama motoru optimizasyonu nedir? Web sitelerine organik trafik nasıl sağlanır? Doğal SEO çalışması nasıl yapılır gibi tüm merak ettiklerinize gelin birlikte yanıt arayalım…

Google Mucizesi Doğal SEO Nasıl Yapılır?

Doğal SEO, arama motorlarının bizlerin ürettiği içerikleri, kullanıcılar aradığında en üst sırada listelenmesi için gerekli olan en önemli şeydir. Doğal SEO nasıl yapılır sorusunun cevabı niteliğindeki önemli 7 altın kural ise şu şekilde;

  • Hazırlanan makalelerde ilk olarak yazım kuralları iyi bilinmeli, noktalama işaretlerinde dikkatli olunmalıdır.
  • Anlatım bozukluklarının yer almaması ve anlam karmaşalarına müsaade edilecek açık uçlu cümle yapıları kullanmamalıdır.
  • Üretilmek istenen konu hakkında detaylı araştırma yapılmalı, bilgi verilmeli, fakat anlatım aynı oranda akıcı ve yalın olmalıdır.
  • Sitemize uğramasını istediğimiz ziyaretçilerin her türden eğitim seviyesine sahip olabilecek insanlar olduğu unutulmamalı, buna göre bir anlatım tekniği seçilmelidir.
  • Keywords olarak adlandırılan anahtar kelimelerin metin içerisinde geçmesine odaklanmalı fakat kullanım sıklığında aşırıya kaçılmamalıdır. Keywords, içeriğin bütününe homojen bir şekilde dağıtılmalı. Ayrıca kelimelerin belirginleşmesini sağlayacak bold bir yazı stili benimsenmelidir.
  • Site içi hız kriteri atlanmamalı, site bakımları daima yaptırılmalıdır.
  • Hazırlanan içeriklerin günlük aynı saatlerde ve düzenli bir şekilde girilmesi önemlidir.
Web Sitelerine Sadık Ziyaretçi Çekme Yöntemi: Organik Trafik

Web sitesi kullanıcıları, sitelerde görünürlüğün artmasına yardımcı olan önemli bir değerdir. Çoğunlukla, e-ticaret siteleri gibi maddi kazanç elde etmek amacı ile oluşturulan sitelerde, daha çok satış yapılabilmesi için önem taşır. Bu nedenle hem Google’da trafik sağlanması hem de satış hacminin artırılması için reklamlar ve çeşitli sponsorluklar oluşturulur ve kullanıcı kitlesi, sitelere yönlendirilir. Organik trafik ise bu davranış modelinin tam tersidir. Yani, herhangi bir harcama yapılmadan sitenize sadık kalacak kitleye ulaşmak anlamına gelir. Bu noktada ise en iyi yardımcı, layıkıyla yapılmış doğal SEO çalışmasıdır. Organik trafik, tıpkı bir müşteri sadakati gibi düşünülmeli, SEO uyumluluk her daim ön planda tutulmalıdır. Bu durumda; ‘Ne Kadar doğal SEO, o kadar yüksek görünürlük, ne kadar yüksek görünürlük o kadar kullanıcı sadakati…

SEO Çalışması ile Daima Zirvede Kalmak Neden Önemli?

Hazırladığımız ve kullanıcılarla buluşması için sabırsızlandığımız içeriklerimizin üst sıralarda yer alması, Doğal SEO ile mümkün. Emeklerimiz ve ulaşabileceğimiz tüm kesimlerden kullanıcılar, başarımızın en büyük mimarı niteliğindedir. Gün içerisinde düzenli ve eksiksiz bir şekilde sitelere giriş yapılması, kullanılan görsellerin kalitesi ve içeriklerin uyumu sitemizin hızının artmasında da etkilidir. SEO etkisi ile tüm bu kriterler sağlandığında günlük daha fazla ziyaretçi sayısına sahip olunur. Hem Google tarafından hem de kullanıcılar tarafından reklam almak ve reklam geliri elde etmek için mükemmel bir fırsat oluşturur. Hem kazanç elde etmek hem de daha çok kullanıcı ile buluşmak, bir web sitesi mülkünden elde etmek istenen maksimum performansı bize yansıtır. Doğru bir arama motoru optimizasyonu ile markanızın tanınırlığını ve gelirinizi artırmak mümkün. İyi bir doğal seo için ise profesyonel bir ekiple çalışmanız şart! Sempeak SEO Ajansı ve profesyonel ekibi, en çok ihtiyaç duyduğunuz anda yanınızda. Bunun için Sempeak WEB sitesini ziyaret etmeniz ve iletişime geçmeniz yeterli.

Bir yanıt yazın


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.