Ramiz TAYFUR

Sans-serif

Aa

Serif

Aa

Font büyüklüğü

+ -

Satır yüksekliği

+ -
Gündüz
Gece
Gün Batımı

Arama Motoru Optimizasyonu

Arama moturu optimizasyonu konusunda sektör de gerçekten tiye alınan ancak buna rağmen kendini uzman sanmakta olan arkadaşlarımız var. Malesef bu işin bu kadar basit olmadığını bende bu işin için de yer alan birisi olarak her gün değişen internet teknolojileri ve algoritmalarını kaçırdığımı belirtmek isterim. İnternet ve Google algoritmaları her geçen gün değişiyor. Bu değişen düzenin içerisin de yapılan değişikliklerin hepsini yakalayacak kadar vaktimiz olmuyor bazen. Başlıktan da anlaşılacağı üzere Arama Motoru Optimizasyonu‘nu ayrıntılı bir şekilde açıklayarak SEO kategorim de sağlıklı ve temel bir başlangıç yapmak istiyorum. Bir web sitesini marka haline getirmek istiyorsanız, bunun en önemli yolu sitenize alacağınız trafikten geçer. Daha fazla ziyaretçiye ev sahipliği yapmak ve bu ziyaretçilerin sitenizde verimli vakit geçirmesini sağlamak marka değerinin en önemli kuralıdır. İnsanların kayıda değer bulmadığını değer vermediği birşeyin marka olamayacağını hepimiz tahmin edebiliyoruz. İnsanların ilgisini çekmeyi başardıysak ve değerli içeriklere sahipsek arama motoru sıralamasında yükselmekle kalmayız, internet sitenize direkt girişleri yani tarayıcıya yazarak erişim sağlayan kullanıcıların da sayısını artırmış oluruz. Markalaşma ve kaliteli bir web sitesi olma yolunda oldukça önemli bir adım olan bu durumu, diğer bir yöntem olan, ‘Arama motoru optimizasyonu’ ile de sağlayabilmemiz mümkün.

Arama Motoru Optimizasyonu

Günümüz de gerçekten ciddi bir sorun olan muazzam dolandırıcı ajans gruplarının arttırığını sert bir dille ifade etmek istiyorum. Genel de 6 aylık bir sürece yayarak Arama motoru optimizasyonu alanında hizmet veren firmalar, 6 ayın sonunda eğer hizmet bir yarar sağlamadıysa hizmet bedeli iadesi gibi geri iadeli ifadeler kullanmaktalar. SEO konusunda günümüzde işe yarayan ipuçlarına ulaşmak gerçekten güç. Asılsız söylentilerin dolandığı bu şartlar altında kaliteli ve uzman bir SEO firmasından Arama motoru optimizasyonu hizmeti almak tüm problemlerin kökten çözümü görünüyor. Peki kime nasıl güveneceğiz ve nasıl bu alanda uzman olduğunu belirleyeceğiz. Öncelikle kiminle çalışacağınızı belirlemeden önce, referanslarını ve trafik oranlarını, google puanlarını incelemenizi tavsiye ederim. Özellikle E-ticaret alanında bir çok firmanında bu ajans tuzaklarına düştüğünü göz önünde bulundurursak. Sektör de gerçekten ciddi iş hacmine sahip, talep olan bir sektör olduğunu göreceksiniz. SEO konusunda artık gerçekten birçok firma sahibi teknolojininde gelişmesi ile birlikte bilinçlendi diyebilirim. Siz de bu alanda bir düşünceniz varsa SEO Danışmanlığı konusunda iletişim’e geçebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız yeni google SEO algoritması olan Trustrank Nedir? Ne işe yarar? başlıklı makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

3 Yorumlar

  • Hakan Göçmez
    31 Aralık 2014 at 12:24

    Sistemin sürekli değiştiği ve eski yöntemlerin artık işe yaramadığını göz önünde bulundurmak gerekiyor. Forumlardaki milyon tane sitede tanıtımınızı yapan kişilerden uzak durun 🙂

  • Ali amasya
    7 Ocak 2015 at 21:13

    Seo işlemleri ya da arama motoru ayarlamaları için bir çok kişi ya da eklentiler var fakat ben bi yararını göremedim. Ya da güvenecek birisini bulamadım

Bir cevap yazın


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.