Ramiz TAYFUR

Sans-serif

Aa

Serif

Aa

Font büyüklüğü

+ -

Satır yüksekliği

+ -
Gündüz
Gece
Gün Batımı

3 Adımda Kendi Tasarım Mağazanızı Oluşturun.

İnternetin gelişmesi ile birlikte artık dijital ortamda da ticaretimizi yapabiliyoruz. Telefondan beyaz eşyaya, antika ürünlerden bahçe ürünlerine kadar pek çok ürünü hem satabiliyor hem de satın alabiliyoruz. Dolayısı ile internet artık kazanç sağlamak için pek çok konuda bize fayda sağlamaya devam ediyor.

Özellikle reklamcılık sektörünün artık internet ile bütünleşmesi sayesinde işletmemizin ihtiyaçlarını da kolaylıkla sağlayabiliyor, binlerce tasarım ve şablon arasından seçim yapabiliyoruz.

Bu nedenle internet reklamcılık sektöründe iş yapanlar için müthiş bir duyuru ve kazanç fırsatı sağlıyor.
Ülkemizde özellikle son 5 yıl içerisinde e-ticaret sektöründe yaşanan gelişmeler bütün firmaları, küçük işletme sahiplerini, freelance iş yapan kişileri de cezbediyor. Online mağaza oluşturmak sadece dakikalar ile sınırlı durumda. Eğer sizler de küçük veya orta ölçekli olması fark etmeksizin dijital iş yapmak istiyorsanız portfolyolarınızı dijitalden gösterebilirsiniz.

Peki bunu nasıl yapabilirsiniz? Online olarak satış yapmak için gerçekten de göstereceğiniz efor size beklediğiniz kazancı sağlayacak mı? Öncelikle bunu inceleyelim.

1 – İlk önce kendi portfolyonuzu oluşturmalısınız. Bu portfolyo size gelir sağlamanız için pek çok kapıyı açacaktır.

Portfolyolar hedef kitlenize yaptığınız işleri gösterebileceğiniz, onları ikna etmek için kullanabileceğiniz en büyük silah. Bu silahı doğru bir şekilde kullanmak için de bir web sitesine sahip olmanız gerekiyor. Web sitenizi oluştururken WordPress gibi ücretsiz ve popüler bir içerik yönetim sistemini kullanabilirsiniz.

2 – Büyük bir web sitesinde mağaza açın ve ürünlerinizi sergileyin.

Eğer tasarım işi ile ilgileniyorsanız kartvizit, broşür, banner gibi ürünlerle aşinasınızdır demektir. Büyük bir web sitesinin mağaza çatısı altında yer almak, web sitesinin yaptığı dijital pazarlama yatırımlarından sizin de ücretsiz olarak faydalanabileceğiniz anlamına geliyor. Matbaa ürünleri tasarlıyorsanız ve bunları hedef kitlenize sunmak istiyorsanız Matbuu’nun mağaza çatısını inceleyebilirsiniz. Bu çatı size büyük bir avantaj sağlayacaktır. Üstelik online tasarlama modülü sayesinde potansiyel müşterilerinizin tasarımlarınızı incelerken harcayacağı vakit satış şansınızı da artıracaktır.

3 – İşinize önem verin, gündemi takip edin ve iletişimi sıkı tutun.

İş yaptığınız kişilerle iyi bir ilişki kurmak uzun vadede sizlere pek çok kapıyı da açacaktır. Bu fırsatları değerlendirmek için ilk önce sunduğunuz ürünleri en güzel şekliyle kaliteli bir şekilde hazırlamanız gerekiyor. Ürünlerinize gösterdiğiniz önem emin olun potansiyel müşterileriniz tarafından da fark edilecektir.
Bir diğer konu ise gündemi takip etmek. Gündemi takip ederek güncel tasarımlar oluşturabilirsiniz. Örnek olarak seçim döneminin yaklaşması ile birlikte hem adaylar hem de partiler için kartvizit tasarımı oluşturmak sizce de mantıklı olmaz mıydı?
Bu maddelere dikkat ederek sürekli kendinizi de yeni tutmuş olacaksınız. Ne kadar çok efor sarfederseniz, karşılığını da o kadar çabuk alırsınız.

Bir yanıt yazın


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.