Ramiz TAYFUR

Sans-serif

Aa

Serif

Aa

Font büyüklüğü

+ -

Satır yüksekliği

+ -
Gündüz
Gece
Gün Batımı

2015 Benim İçin Nasıl Geçti?

Zamanın nasıl geçtiğini kıymetini bilince daha iyi anlıyoruz. Geri de koca bir yıl bıraktık. Büyüyoruz mu demek gerek yoksa eskidik mi? Bilemedim.Çok şükür hayatın temposuna, stresine bazen kendimi kaptırsamda, değerlerimide geride bıraktığımız yılda da hiç unutmadım. Sevdiklerimizin kahkahasını duyunca, tekrar tekrar hayata bağlanıyor insan. Geri de bıraktığımız yılın adet olduğu üzere genel değerlendirmesini yapacak olursam eğer, benim için bilgi dolu, hareketli bir yıldı. Geçen yıl hedeflerim konusunda bir yazı hazırlamıştım. Onlarla alakalı bir değerlendirme ile yaşadıklarımı özetlemek istiyorum. Öncelikle geçen yıl ilerleme katettiğim ancak yoğun iş temposundan dolayı tamamlama fırsatı bulamadığım Photoshop dersleri konusunda gerek makale, gerekse e-kitap konusunda çalışmalarıma devam edip bu yıl tamamlamayı hedefliyorum.

Adobe serisi programları konusunda ki eksikliklerimin büyük kısmını tamamladım. Eksikliklerimi tamamlamamdaki amacım aslında sertifika eğitimine girme isteğimdi. Bu yıl nasip olursa bununla alakalı hazırlıklarımı yapıp sınava girmek ve sertifikalı bir uzman olma niyetim var. Devamında tabi daha nice güzel işler planlıyorum tasarım konusunda.

2014 yılında evlendiğimi belirtmiştim. Aile olmak bir yuva kurmak ve hayatı sevdiğin insanla beraber paylaşmak muazzam birşey ama inanın bana bu işler pekte kolay olmuyor. Geride bıraktığım yıl borç yiğidin kamçısıdır diyerek edinmiş olduğum borçları ödemekle geçti. Çok şükür ciddi bir kısmının üstesinden geldim. Evlilik konusunu herkese tavsiye ediyorum ancak ayağınızı yorganınıza göre uzatmanızda fayda var. Ben bu konuda pek düşünceli hareket etmemiştim o yüzden biraz sancılı bir süreçti diyebilirim ;).

2015 yılında sorumluluğunu üstlendiğim tüm projelerin üstesinden geldim ve benim için bereketli diyebileceğim bir yıl oldu diyebilirim. 45+ bin TL civarı, freelance olarak edindiğim kazançla bu yıla bekleyen projeler ve işlerle giriş yaptım.

Geçen yıl soru cevap üzerine güzel bir beta aşamasında olan proje oluşturdum. Grafikcevap.com projesi ile tasarım konusunda bilgi sahibi olmak isteyen kullanıcıların sorularına cevap bulmaları için henüz yeni olan bu projeyi daha önce yazımda belirtmiştim.

Yine geçen yıl beta sürümü ile yayına aldığım bir diğer projem, ucu bucağı olmayan internette değerli diyebileceğimiz tasarım çalışmalarının bir psd kütüphanesini oluşturmaktı. Bununla alakalı da 724PSD isimli projeyi hayata geçirmiştim. Belirli bir süre paylaşım yaptım beta aşamasındayken ancak geliştirme aşamasındaki sorunlardan dolayı onuda askıya almak zorunda kaldım. Ara ara içerik paylaşsam da kütüphane sloganı ile yola çıktıysak günlük içerik takibini sağlamak gerekiyor bununla alakalıda bir program oluşturacağım ilerleyen günlerde.

Bu sene eşimle birlikte fiziksel bir proje üzerinde çalışmalarımız var. Nasip olursa hayata geçirebilirsem devamında sizlerlede paylaşmayı düşünüyorum.

Yeni yılında 5.gününü geride bıraktığımız için ve vakit bulamadığım için yazımı biraz aceleye getirdim. Aklıma gelen yazmaya değer birşeyler olursa yazımda belirteceğim. Umarım 2016 hepimiz için, mutluluk, barış ve huzur dolu kazancımızın bol, sıkıntımızın az olduğu bir yıl olur.

Bkz: 2014 Benim için nasıl geçti?

2 Yorumlar

  • Muhammet Kavlakcı
    23 Ocak 2016 at 18:08

    Umarım yeni yılda da tüm projelerini istediğin ölçüde başarırsın Ramiz kardeşim. Senin için mutlu ve bol kazançlı bir yıl temenni ediyorum.

  • mehtap
    6 Mart 2016 at 16:09

    inşallah 2016 yılında dilediğin herşey gönlünce olur.

Bir yanıt yazın


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.