Ramiz TAYFUR

Sans-serif

Aa

Serif

Aa

Font büyüklüğü

+ -

Satır yüksekliği

+ -
Gündüz
Gece
Gün Batımı

GrafikCevap Soru Cevap Sitesi Yayında

Grafikcevap Soru Cevap Projesi

Tasarımı her yönü ile öğrenme hevesim ve bu alana olan ilgimden dolayı çoğu zaman bu konuda içerik oluşturuyorum. Bu sektöre girerken herkes gibi bende sorunlar yaşadım. Yaşadığım sorunları çözemediğim, içinden çıkamadığım zamanlarım oldu. Yıllar tasarladığımız işlere değer katsada, bu alanda geri kalmamak ve bildiklerini unutmak istemeyenler, ayrıca bu alanda bilgi sahibi olmak isteyenler için güzel bir kaynak oluşturma hedefi ile grafikcevap.com‘u ekim ayının başında alan adını tescilleyerek aldım. Şimdilik üzerinde kısmen çalıştığım ve genel olarak oturttuğum soru cevap sitesini sizlerinde inceleyerek, eksiklerini değerlendirmenizi rica ediyorum. Birçok proje ile uğraştım, çoğunu bildirme, söyleme gereği duymadım. Kısa bir zaman önce sattığım projelerimden sonra artık bana hitap eden alanlarla meşgul olmaya karar verdim. Bu proje ile bilgimizi pekiştirmeyi ve yeni şeyler öğrenmeyi hedefliyorum. Bu alanda uzman arkadaşlarımız ile birlikte bu projenin daha da büyüyeceğini düşünüyorum. Grafikcevap ile Adobe serisi tasarım programlarından tutunda, tasarım konusunda genel soruları ve cevaplarını oluşturmayı düşünüyorum. Tabi bu benim söylememle olacak bişey değil hepinizin desteği ve değerlendirmeleri benim için oldukça önemli. Grafikcevap’ta ne tür sorular olacak bunları yorumlayacak olursam eğer, öncelikle çaylaklar için özel bir bölüm olmasını istiyorum ancak nasıl bir kategori ağacı oluşturmam gerek bu konuda fikirleriniz önemli. Ekseriyetle Adobe serisini anlatan bir kaynak oluşturabiliriz diye düşünüyorum.

Sizin de katkılarınızla geliştireceğimiz bu projenin eksiklerini ve olması gerekenleri belirtmenizi rica ediyorum. Grafikcevap.com’da yapılacak tüm yenilikleri bu yazımın altında sürekli olarak güncelleyerek siz değerli okurlarımı bilgilendireceğim. Şimdilik teknik konuları kısmen aşmış olsam da hala eksiklerinin olduğunu düşünüyorum. Kafamda ki soru işaretlerinide zamanla gidereceğim. Birbiri ile rekabet eden forum sitelerinin aksine bu proje sonuç odaklı kullanıcılarına hizmet verecek. Şimdiden kafanızdaki soru işaretlerini gidermeye başlamak isterseniz eğer sitemizi inceleyebilirsiniz. İncelemek için buraya tıklayınız. İlerleyen süreçte proje ile alakalı gelişmeleri bu yazının altında güncelleyerek yayınlayacağım. Olumlu olumsuz önerilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

2 Yorumlar

 • Gamer
  27 Mart 2017 at 14:00

  Grafik.Com’u kapattınuzmı

  • Ramiz
   27 Mart 2017 at 15:25

   Evet malesef ilgilenemediğim için kapatmak zorunda kaldım.

Bir yanıt yazın


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.