Ramiz TAYFUR

Sans-serif

Aa

Serif

Aa

Font büyüklüğü

+ -

Satır yüksekliği

+ -
Gündüz
Gece
Gün Batımı

Paralel Devlet Anlayışı!

Geçen akşam haberleri izliyordum. İzmir de yaşanan elim kazada şehit olan (Tabi umarım bu mertebeye ulaşmışlardır) asker ve sivil vatandaşlarımızın haberi içimi burktu diyebilirim. Bir o kadar da kızmıştım. Usta anlamadığım kısım bu derece ihmalkar nasıl olabiliyor insanlar. Hayır küçük bir işte diyemiyoruz ki arkadaşım yazık değilmi o askere o vatandaşa, yazık değilmi geri de bıraktıklarına? Yazık değilmi! Ülke içerisinde paralel devlet anlayışı ile dönen oyunlar, bunlar da yetmiyormuş gibi bir de yaşanan yolsuzluk ve rüşvet olayları, devamında kendini aklamaya, temize çıkarmaya çalışan bakan ve bakan çocukları! Bu ülkenin ekmeğini yiyerek bu ülkeye ihanet eden cahil Chp zihniyeti de cabasıya neyse konu o değil bu yüzden o noktaya değinmeyeceğim. Başbakanın ; emniyet ve yargıda paralel devlet kurduğunu iddaa ettiği dini bir cemaat hakkında(Nur Cemaati) “bizim de bildiklerimiz var. Açıklarsak yer yerinden oynar” dediği ve bunların açıklanmadığı doğal olarak milletimizin bilmediği, onların bildiği halde bu derece kendilerini ele verdiği, muz aromalı cumhuriyetten, aromasını bırak muz cumhuriyeti bile denemeyecek bir cumhuriyet tarihinden bahsediyorum. Geçen ülkeler arası bir kıyas yapılarak dünya sıralamasını belirlemişlerdi, Milli gelir, insan hakları konusunda. Tam olarak hangi istatistik kurumu bunu yapmıştı hatırlamıyorum bulursam mutlaka paylaşırım, orada Türkiye acınası bir sıradaydı 74. sırada. Hukuk açısından bu istatistik acınası, eğitim açısındanda acınası ülkeler arası eğitim istatistiğinde de 42. sıradaydı güzelim ülkem :). Bi proje tutsada şöyle ufak ufak çıkıp gitsem diyorum bazen. Gerçi insanın memleketi gibi olmaz da hiçbir yer olsun. Neyse ki standartların daha yüksek olduğu alternatif ülkeler var, umutları yarınlara saklayabileceğimiz. Gündem karmaşık hale geldikçe kim dost, kim düşman kavrayamaz olduk. Savunduğun bir grubun yarın nasıl bir adım atacağını anlayamıyorsun. Hakkımızda hayırlısı ne diyebilirim ki :/. Bu arada istatistikleri bulabilirsem paylaşıcam selametle..

 

1 Yorum

  • Erhan Aksoy
    7 Nisan 2015 at 18:43

    Bu zihniyet değil mi zaten milleti birbirine düşüren. Yıllardır çocuklarını onlara emanet ederek okutan bu millet şimdi düşman kesildi. Öyle güzel bir algı yönetimi var ki takdire şayan gerçekten. Yazınızda bunları gayet güzel özetliyor aslında çok teşekkür ederim Ramiz bey.

Bir yanıt yazın


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.