Ramiz TAYFUR

Sans-serif

Aa

Serif

Aa

Font büyüklüğü

+ -

Satır yüksekliği

+ -
Gündüz
Gece
Gün Batımı

İnsanların silmesi için tasarlanan Reklam Panosu

Reklam dünyasında insanların tepkisini ölçmek ve bir bakıma sosyal bir mesaj veren birçok reklam kampanyasına denk gelmişsinizdir. Şimdi açıklayacağım reklam kampanyası ‘Baba beni okula gönder’ kampanyasına benzer bir reklam kampanyası. Gerçekten muazzam fikirler çıkıyor insanlardan. Ama aklıma takılan soru neden Türkiye’den çıkmadığı. Sosyal sorumluluk alanında birçok projeye imza atmış güzelim ülkem de ne yazık ki bu tür yaratıcı fikirleri sunan bir firmaya daha denk gelmedim. Umarım ilerleyen zamanlarda denk geliriz ne diyebilirim ki..

Şimdi reklam konusuna gelecek olursak, ülkelerde kız çocukların okula gönderilmemesine karşılık küçük bağışların bile onların hayatını ne kadar değiştirebileceğini göstermeyi amaçlıyor. Projenin ismi The Erasable Billboard.

İllüstratör Mr Florian’dan iki dev illüstrasyon yapması isteniyor, birinde kız çocukları bir fabrikada çalışıyor, diğerinde ise okula gidiyor. İki illüstrasyon bir reklam panosu büyüklüğünde, özel bir teknikle üst üste yapıştırılıyor. Paris’in şehir merkezine kurulan reklam panosunun önünde bağış formları dağıtılıyor ve bağışta bulunanlara birer silgi veriliyor. Oradaki herkes fabrikada çalışan kız çocukları illüstrasyonunu silerek bu görüntüyü yok ediyor. Görüntüyü sınıf sıraları, okul üniformaları ve okuldaki kız çocuklar kaplıyor.

Bir yanıt yazın


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.