Ramiz TAYFUR

Sans-serif

Aa

Serif

Aa

Font büyüklüğü

+ -

Satır yüksekliği

+ -
Gündüz
Gece
Gün Batımı

İngilizce Çalışırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yabancı dil derslerini birçok öğrenci en zor ders olarak tanımlıyor. Öğrenciler için yepyeni bilgiler içermesi ve farklı bir dil yapısının öğretilmesi nedeniyle İngilizce çalışmak her sınıf düzeyinde zorlu olabiliyor.

6. sınıf İngilizce konuları da öğrencilerin zorlandığı alanlar arasında yer alıyor. Hatta birçok öğrenci için 6. sınıf İngilizce dersinin sadece sınıfta anlatılması yeterli olmuyor. Okul ortamında öğrenilen yeni yapıların ve dil bilgisi konularının evde tekrar edilmesi gerekiyor. Tekrar ederken hatalı bir bilgi kullanılması ise bilgilerin beyne hatalı kodlanmasına neden olabiliyor. Bu nedenle kimi zaman tekrar sürecinde bile profesyonel destek ihtiyacı doğabiliyor.

Tonguç Akademi’nin alanında uzman öğretmenleri tarafından hazırlanan 6. sınıf İngilizce konuları ders videoları, sınıfta öğrendiklerinizi evde pekiştirmenize olanak tanıyor ve sınıftaki öğrenme sürecinize destek oluyor. Tonguç Akademi’nin 6. sınıf İngilizce konu anlatımı videoları sayesinde bir konuyu tekrar ederken ya da ilk kez öğrenirken hatalı olarak öğrenme riski ortadan kalkıyor. Tonguç Akademi’de 6. sınıf İngilizce dersi müfredatında bulunan dilbilgisi kuralları, kipler, tarih ve zaman bilgileri gibi konular günlük aktiviteler, kahvaltı, tatil ya da hava durumu gibi gerçek hayatta karşılaştığınız konseptler altında anlatılmaktadır. Böylece öğrencinin müfredatta yer alan İngilizce konularını “kahvaltı” gibi her gün deneyimlediği aktivitelerle birlikte öğrenmesi ve bilginin özümsenmesi amaçlanmaktadır.

6. Sınıf İngilizce Konu Anlatımı Videoları

Tonguç Akademi’nin, 6. sınıf İngilizce konuları için oluşturduğu ders anlatım videoları ile İngilizce öğrenmek kolaylaşıyor. Öğrenciler farklı konseptler altında yer alan eğitim videolarını istedikleri zaman ve istedikleri yerden rahatlıkla izleyebiliyor. Her başlık altında kaç adet eğitim videosu bulunduğu ve her eğitim videosunun süresi görülebiliyor. Böylece çalışmaya başlarken ortalama ne kadar süreye ihtiyacınız olduğunu ve hangi konuları öğreneceğinizi rahatlıkla takip edebilirsiniz.

Tonguç Akademi 6. sınıf İngilizce konuları, MEB müfredatı ile uyumlu olduğundan öğrencinin okul başarısını artırıyor. Profesyoneller tarafından hazırlanan 6. sınıf İngilizce konu anlatımı videoları ile sınıf ortamında öğrendiğiniz bilgiler tekrarlayabilir, ya da daha önce anlamakta zorluk çektiğini konuların kolaylıkla üstesinden gelebilirsiniz. Videoları dilediğiniz gibi geri alarak izleyebilir, anlamadığınız her noktada durdurup kendinize zaman tanıyabilirsiniz.

Örnek Yazılı Sınav Soruları ile Kalıcı Öğrenme

Tonguç Akademi, 6. sınıf İngilizce konuları için hazırladığı anlatım videolarını İngilizce yazılı provaları ile destekliyor. İngilizce yazılı provaları 6. sınıf İngilizce 2. dönem 1. yazılı ve 6. sınıf İngilizce 2. dönem 2. yazılı videolarını gibi sınav örneklerini içeriyor. Örneğin, Tonguç Akademi 6. sınıf İngilizce 2. dönem 1. yazılı videosu, İngilizce dersi için örnek yazılı sorularından oluşuyor. Bu örnek sorular yazılıda karşı karşıya kalabileceğiniz tüm soru tüplerini önceden görmenize ve çözümünü öğrenmenize olanak tanıyor.

Türkiye’nin en popüler eğitim sitelerinden biri olan Tonguç Akademi konu anlatım videoları ve yazılı provaları ile tüm öğrencileri her alanda desteklemeye devam ediyor. Sınıf anahtar sistemi ve sınıf paketi ürünlerini en uygun fiyatlarla satın alarak MEB müfredatına uyumlu olarak profesyoneller tarafından hazırlanan ve okul derslerine göre sıralanmış eğitimlere giriş yapabilirsiniz. Tonguç Akademi, youtube gibi kanallarda yer almayan özel içerikler ve eğitim içi dijital sorular ile başarınızı arttırmayı hedefliyor.

Bir yanıt yazın


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.