Ramiz TAYFUR

Sans-serif

Aa

Serif

Aa

Font büyüklüğü

+ -

Satır yüksekliği

+ -
Gündüz
Gece
Gün Batımı

FIFA 19 Demo Sürümü Yayınlandı

FIFA 19 Demo Sürümü Yayınlandı 

EA Sports tarafından hazırlanan ve merakla beklenen FIFA 19 bugünlerde gündemden düşmüyor. Önce fiyatının düşmesiyle büyük bir şaşkınlık yaratan oyun şimdi de demo sürümünün yayınlanması ile gündemde! Demo sürümüne dair merak edilen tüm detayları okumaya hazır mısınız?  

Öncelikle oyunu satın almak isteyen herkesin demo sürümü rahatlıkla deneyebildiğini belirtmemiz gerekir. Demo oyunu bilgisayara indirebilir ve siz de rahatlıkla deneyebilirsiniz. Demo 7 GB’lık ve aynı zamanda demo oyun içerisinde 10 adet takım bulunuyor. Sizlere aktaracağımız bilgiler ise Journeymoduna dair. Bildiğiniz gibi oyunda farklı modlar da bulunuyor. Bu arada içeriğimizde FIFA 19 için bilgisayarınızın uygun olup olmadığını da öğreneceksiniz çünkü sistem gereksinimleri hakkında da sizlere bilgiler vereceğiz. Oyunun piyasaya çıkacağı ve oyuncular ile buluşacağı tarihin 28 Eylül 2018 olduğunu belirtmekle başlayalım. Daha önce 13 Eylül 2018 tarihinde piyasaya sürüleceği açıklanmıştı ancak tarihin ileri ertelenmesi geleneği yine bozulmadı. Oyuncularla buluşacağı zaman bu kez 28 eylül oldu.  

FIFA 19 Demo Oyunda Bulunan Takımlar 

 • Juventus
 • Real Madrid
 • Atletico Madrid
 • Roma 
 • Manchester United 
 • Manchester City 
 • PSG 
 • BayernMunich 
 • Borussia 
 • Dortmund 
 • Spurs 

Demoyu denemek ve bilgisayarınıza indirmek isterseniz FIFA 19’un kendi sayfasına tıklamanız gerekiyor. Bu sayfada “try it first” yazan bir seçenek karşınıza çıkacak. Bu seçeneğe tıklayın ve bilgisayarınıza indirin. Sonrasında ise keyifle ilk deneyiminizi yaşayın. Bu arada demonun PS4, PC ve Xbox One’ın yani tüm kullanıcılar için kullanımda olduğu detayını da sizlerle paylaşmak isteriz. Oyunun son bölümünde yolculuk modu ve santramodu da yer alıyor. İlk etapta bu modları göremediğiniz için oyun yazılımında mevcut olmadığını düşünmeyin.  

Bilgisayarınızda çok fazla sistemin yüklenmiş olması gerekmiyor. Ancak RAM en az 8 GB müsaade etmeli. Aksi halde oyunu indirirken zaten uyarı alıyorsunuz. Bu anlamda oyun çok uzun bir gereksinim listesini zorunlu tutmuyor. Bu arada oyunun fiyatında da bazı değişiklikler meydana geldi. Fiyat muammasını da bilmeyenler için özet geçelim.  

FIFA 19 Fiyatı Değişti! 

Öncelikle oyunun ön siparişe çıkarıldığı fiyatı ciddi rakamlara tekabül ediyordu. Bildiğiniz gibi oyunun 3 farklı sürümü bulunuyor. Standart FIFA 19 için talep edilen rakam 359 TL idi. Şampiyonlar sürümü için de 458 TL gibi yüksek bir rakam söz konusu olurken en yüksek rakam elbette ultimate sürümünde göze çarpıyordu. Bu rakam da 499 TL! Bu rakamların yüksek olmasında dolar kurunun da etkisi oldukça fazla. Ancak indirim kararında asıl etkili olan unsurun, oyunun tutkunlarından gelen tepkiler olduğu düşünülüyor. Çünkü çok sayıda kişi oyunun yüksek fiyatlarını protesto etti ve oyunu satın almayacağını sosyal medya üzerinden de defalarca paylaştı. Sonrasında ciddi bir indirim yapıldı ve oyunun fiyatı neredeyse yarı yarıya düştü. Yapılan bu indirim ile oyunun fiyatları şu şekildeydi:  

FIFA 19 Standart Edition – 209 TL 

FIFA 19 Champions Edition – 269 TL 

FIFA 19 Ultimate Edition – 299 TL 

Bu indirim büyük yankı uyandırdı ve sevinçle karşılandı. Fakat bu sevinç uzun sürmedi diyebiliriz. Çünkü yaklaşık olarak 12 saat fiyatlar bu şekilde kaldı. Sonrasında bu indirim iptal edilmiş gibi görünüyor. Şu anda PS Store’da fiyatlar yeniden güncellenmiş durumda ve rakamlar maalesef yeniden eskisine döndürüldü.  

Bu arada futbol bahis sitelerinde de bu konunun konuşulduğunu belirtmekte fayda var. Demo sürümün piyasaya sürülmesiyle heyecan yaratan bu oyunun fiyatındaki bu değişimlere bir anlam verilemiyor. Fiyatın yarı yarıya düşecek kadar indirilmesi ve sonrasında iptal edilmesi büyük şaşkınlık yarattı.

Bir yanıt yazın


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.