Ramiz TAYFUR

Sans-serif

Aa

Serif

Aa

Font büyüklüğü

+ -

Satır yüksekliği

+ -
Gündüz
Gece
Gün Batımı

E-Ticaret’te Marka Bilinirliği

Merhabalar, artık birçok insanın aktif bir şekilde alışveriş yaptığı pazar yeri diyebileceğimiz E-ticarette marka bilinirliği konusun da bilgi vermek istiyorum.Markalar reklamlarla tanınabilir ama reklam kısmen de markanın herşeyi manasına gelmez.Günümüz de E-ticarette marka tanıtımı konusunda aktif rol oynayan facebook bu konuda kendini oldukça geliştirmiş durumda.Markalar her zaman tanınmaya insanların ilgisini çekmeye özen gösterir.Dikkat çektiğim konu aslında reklam tamam herşeyi ama yanlış ifade tanıtmaktan çok rezil etmek manasına gelir! İnsanlar da genelde facebook üzerin de oluşan algı boş ama dikkate alan insan sayısıda her geçen gün artıyor diyebilirim.Markalar kitlelere hitap etmek adını duyurmak ve maliyetlerin, yaptığı cirolar yanında devede kulak kalmasını ister. Marka bilinirliği açısından facebook ne kadar önemli olursa olsun, satış odaklı çalışmalar da google adwords ben varken sen bir hiçsin diyebiliyor facebook için. Günümüz de hepimizin bir anda adından haberdar olduğu ve kısa sürede benimsediği markalardan biri N11 diyebiliriz. Doğuş Medya grubuna ait olan N11 isimli satıcı ile alıcıyı buluşturan e-ticaret sitesi kısa sürede tanınmasının ve bir anda zirveye ulaşmasının arkasında koca bir medya grubu yatıyor. Peki bir medya grubuna sahip olmayan şaşalı fuarlar açamayan markalar ne yapacak? Kullanıcı kazanmak isteyenler için facebook artık vazgeçilmez diyebilirim! Sosyal medyada geri kalmak istemeyenler bu alanda bir adım atmalı diyebilirim. Attığı adım ve beraberin de sağlam bir sosyal medya uzmanı ile birlikte doğru ifadelerle müşteri kazanabilirler..

 

 

1 Yorum

  • İsmail ÇETİN
    30 Ocak 2015 at 17:54

    E ticarette marka bilinirliği yaratmak paraya ve zamana bakıyor çoğu girişimci yardım almadab kısa sürede malesef pes ediyorlar

Bir yanıt yazın


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.