Ramiz TAYFUR

Sans-serif

Aa

Serif

Aa

Font büyüklüğü

+ -

Satır yüksekliği

+ -
Gündüz
Gece
Gün Batımı

Dünyanın En Ucuz Telefonu İle Tanışın!

Sadece 29 dolarlık bir telefondan bahsetmek istiyorum sizlere. Nokia markası geçen sene microsoft tarafından biliyorsunuz satın alınmıştı. Firma Nokia’yı satın almış olsada ‘uygun fiyat’ kategorisinde lumia modelleri ile ne yazık ki yer alamıyor. Piyasadaki ortalama fiyatlar üzerinden ürünlerinin satışını yapan Microsoft, yeni tanıtılan Nokia 215’te de bu trend devam ediyor.

Nokia 215 ile Facebook, Twitter, Bing Search, MSN Weather ve Opera Mini gibi temel uygulamaları çalıştırabiliyorsunuz. 29 dolarlık Series 30+ cihazı, Microsoft’a göre firmanın şimdiye kadarki en uygun fiyatlı telefonu diyebiliriz. Yanlızca 2G ağları üzerinden çalışan bu telefon fiyatına göre gayet güzel özelliklere sahip.

dunyanin-en-ucuz-telefonu

Gelişmekte olan pazarları hedefleyen cihaz, 2,4 inç QVGA 320×240 piksel ekrana, 0,03 megapiksel kameraya, dahili fenere, MP3 ve FM radyo desteğine sahip. Bluetooth kulaklık veya hoparlörle eşleşebilen Nokia 215, firmanın belirttiği bilgilere göre 29 gün şarj olmadan bekleme modunda kalabiliyor.

Yeni Nokia, 2015’in ilk çeyreğinde ilk olarak Orta Doğu, Afrika, Asya ve Avrupa bölgelerinde piyasada olacak.Eminim bütçesi olmayanlar mobil kullanıcılar için ilgi çekici bir telefon olacaktır.

11 Yorumlar

 • Esra Ceylan
  9 Ocak 2015 at 13:27

  Aslında geç kalınmış bir cihaz. Bunca kişinin sadece görüşmek için şarj sorunu yaşadığı günümüzde artık bu sorunu yaşanmayacak olması iyi bir adım. Tabi bunu kullanım sınırlaması ya da görsellikten ödün vermeden yapsalar daha iyi olacak.

 • aslı izmir
  9 Ocak 2015 at 23:32

  aslında telefon fiyatlarına bakarsanız çıktıkları ülkede uygun fiyatlı çıkıyor fakat ülkemize girişte trt vergisi gümrük vergisi gibi vergilerle fiyatı katlanıyor. new yorka gidip iphone 6 alıp gelebiliyor bir kişi türkiyedeki iphone fiyatına.

  • Selen TEKŞAL
   5 Nisan 2015 at 11:36

   Şu zaman da kimse bence artık ucuz telefondu falan aramıyor. Akıllı cihazları artık herkes kullanıyor.

 • hakan göçmez
  10 Ocak 2015 at 22:45

  Ülkemizde ne kadar satılacak merak ediyorum. Özellikle yeni nesil akıllı telefonları sevmeyen ve biraz klasik arayanlar için iyi bir tercih olacak.

 • Elif Dinçer
  10 Ocak 2015 at 22:49

  Benim de en çok ilgimi çeken tasarımı oldu. Tasarım giderek büyürken ve değişirken Nokia biraz nostalji yapmış sanki.

 • Alp Çakır
  11 Ocak 2015 at 21:40

  29 dolar gibi uygun bir fiyata bu tarz bir telefon almak ekonomik olarak değerlendirilebilir. Aynı zamanda 29 gün bekleme modunda şarjının gidiyor olması da sahip olduğu iyi özelliklerden birisi. Çok sık şarjın bitmesinden yakınanlar içinde ideal bir telefon olarak değerlendirilebilir.

 • Buse
  16 Ocak 2015 at 00:26

  Whatsapp olsaymış direk alırdım vallahi 😀

 • ayşegül denizli
  16 Ocak 2015 at 01:34

  demek isteyince ucuz ve sosyal medya kullanılabilecek telefon üretebiliyorlar. yeret ki istesinler. ülkemizde de aynı fiyattan almak istiyorum.

  • Yeliz ERTAŞ
   13 Nisan 2015 at 10:12

   Artık genci, yaşlısı herkes dokunmatik telefon kullanıyor. Bu tip bir telefonu parası ne olursa olsun kimse kullanmayacaktır.

 • Ali Candan
  17 Ocak 2015 at 01:55

  Bizim milletimize ucuz telefon değil her şeyin ucuzu ilaç gibi gelir. Güzel bir inceleme olmuş elinize sağlık, okurken düşündürdü.

 • merve manisa
  2 Şubat 2015 at 23:00

  Acaba telefon hangi uygulamaları çalıştırıyor? Şu anda gözde olan uygulamalar çalışacak mı? Whatsapp, facebook, instagram falan…

Bir yanıt yazın


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.