#EvdeKAL

Sans-serif

Aa

Serif

Aa

Font büyüklüğü

+ -

Satır yüksekliği

+ -
Gündüz
Gece
Gün Batımı

Delicious Nedir? Delicious Ne İşe Yarar?

Delicious kısaca özetlemek istersek akılda işlevi konusunda daha kalıcı bir yorum olur. Delicious web siteleri için bir sık kullanılanlar koleksiyonudur. Delicious, sık kullandığımız internet sitelerinin bağlantılarını depolamak, paylaşmak ve yeni siteleri keşfetmek için kullanılan bir sosyal sık kullanılanlar hizmetidir. 2003 yılında Joshua Schachter tarafından kurulmuştur. ve 2005 yılında Yahoo tarafından satın alınmış, 2006 yılının ekim ayında ise 1.7 Milyar $ a Youtube’a satılmıştır. Merkezi ise ABD’de Kaliforniya eyaletinde Santa Clara’dadır.

Delicious içerisinde hoşunuza giden siteleri kategorize ediyoruz ancak bunun alternatifi yokmu var ancak bir sosyal platform olduğu için web sitenizi ekleyerek kullanabileceğiniz bu sayede belirli bir kitleye hitap edebileceğiniz potansiyelede sahiptir.İşlevsellik açısından Digg ile hemen hemen aynı tarza sahiptir. Ülkemizde pek bilinmeyen imleme, paylaşım ve takip ortamı olduğu için sitenize hit çekebilmeniz adına başarılı bir sosyal platformdur. Bulunduğunuz her ortamda sakladığınız içeriklere ulaşabileceğiniz oluşturacağınız hesap ile bütün cihazlardan girebilirsiniz.

Dipnot: Yukarıda belirtmiş olduğum ayrıntılardan ziyade PR değeri yüksek olduğu için Google nezdin de oluşturmuş olduğunuz içeriklerin hızlı bir şekilde indexlenmesine yarayacak. Kesinlikle her blogger’ın kullanması gereken bir Sosyal platform.

3 Yorumlar

 • Hakan Göçmez
  30 Aralık 2014 at 12:34

  Bir yazının diğer sosyal ağlarda bu şekilde imlenmesi doğru mu? Siteye ciddi etkisi olur mu?

  • Ramiz
   30 Aralık 2014 at 12:40

   Temel özelliği ciddi derecede hızlı indexlenmesini sağlaması. Ben genel de hızlı indexlenmesi için kullanıyorum Delicious’u.

 • burak
  7 Aralık 2017 at 21:34

  Cok iyi birsey bence

Bir cevap yazın


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.