Ramiz TAYFUR

Sans-serif

Aa

Serif

Aa

Font büyüklüğü

+ -

Satır yüksekliği

+ -
Gündüz
Gece
Gün Batımı

Beklenen An Geldi iWork Herkese Ücretsiz!

Uzun süredir inatla indirmek istemediğim Apple’ın ücretli iWork serisi olan Pages, Keynote, Numbers gibi application’ları vardı. Genellikle iş için kullanıma uygun mac bilgisayarınız ile uyumlu bir şekilde kullanabileceğiniz bu uygulamalar şuan da tüm Apple ürünlerini kullanan müşterilere ücretsiz. iWork serisini indirmenizi tavsiye ederim. Alternatifi bir çok uygulama olsada Apple uygulamaları kadar senkronize ve hızlı çalışan, şablon çeşitliliği açısından da oldukça kullanışlı uygulama sayısı çok az. Ürünler ücretsiz olmadan önce iWork serisi 50 TL’ye kadar bir ücreti vardı tam fiyatını hatırlamasamda. Ancak şimdi web üzerindede beta olarak yayın yaptıkları için tüm cihazlarda ücretsiz bir şekilde kullanıma sunmuşlar. Apple müşterisi olanlar gibi olmayanlarında uygulamalardan faydalanacağı belirtilmiş. Web üzerinden icloud hesabı olan herkesin kullanabileceği iwork serisi şuan da beta aşamasında. Aynı zamanda apple kimliği olmayanlar için beta.icloud.com adresini kullanabilecekler. Apple kimliği olanlar zaten icloud.com’dan ulaşabilecek.

Gelelim uygulamalara şimdiye kadar satın almayı çok istedim ancak gereksiz bir meblağ olduğu için alternatiflerini kullandım. Google Drive ve tablet, masaüstü uygulamaları gibi. Ancak Apple ürünlerinin kalitesi hiçbir zaman tartışılmaz bu yüzden ücretsiz olması beni çok mutlu etti diyebilirim.

Pages Nedir? Ne İşe Yarar?

Pages Apple tarafından geliştirilen bir sözcük işleme uygulamasıdır. Pages sayesinde mükemmel raporlar, özgeçmişler ve belgeler oluşturabilirsiniz. Özel şablonlar sayesinde belirtmiş olduğum özellikleri kullanabilir. İşinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Keynote Nedir? Ne İşe Yarar?

Keynote geliştirdiğiniz bir uygulamadan tutunda, projelerinize kadar mükemmel sunum yapmanıza yarayan bir uygulamadır. Keynote hazır şablonları sayesinde kolaylıkla sunum dosyaları hazırlayabileceksiniz. Microsoft Powerpoint kullanan kişilerle de çalışmanıza olanak sağlayan Keynote’u kaçırmamanızı tavsiye ederim.

Numbers Nedir? Ne İşe Yarar?

Numbers sayesinde mükemmel hesap tabloları oluşturabileceksiniz. Pazarlamacı mısınız? Yada ürünleriniz var ve satmak için şık fiyat tablolarımı hazırlamak istiyorsunuz numbers’i kullanarak dilediğiniz gibi hesap tabloları oluşturabilirsiniz. Şunu belirtmek istiyorum. Yıllardır Microsoft kullanıcısıyım ve Apple’ın yaptıklarının 4/1’ini yaptığını görmedim şimdiye kadar. Her sene almak zorunda olduğun bir office programı ile hayatımız ne kadar kolaylaşabilir ki? Apple Numbers uygulamasını aldığınızda Microsoft Excel programını bir daha kullanmayacaksın. Tabi bir mac kullanıcısı isen. Ayrıca Microsoft Excel kullanan kişilerle de rahatça iş yapabilirsiniz.

Evet! Apple’ın jestini kaçırmamanızı tavsiye ediyorum. Ücretli olurmu tekrar bilmiyorum ancak yine de indirmenizde fayda var ne olur ne olmaz. Umarım haberdar etmem ve uygulamalar hakkında ki belirtmiş olduğum bilgiler işinizi görmüştür. Apple kullanıcısı olmanın tadını çıkarın!

2 Yorumlar

  • Batuhan
    16 Şubat 2015 at 19:58

    Hocam paylaşım için tşkrler yararlı bilgi 🙂

  • Mustafa
    9 Nisan 2015 at 01:03

    Gereksiz pahalıydı bu gerçekten iyi oldu.

Bir yanıt yazın


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.