Ramiz TAYFUR

Sans-serif

Aa

Serif

Aa

Font büyüklüğü

+ -

Satır yüksekliği

+ -
Gündüz
Gece
Gün Batımı

Bahçelievler’de kiralık daire ilanlarının bulunduğu mahalleler

Bahçelievler ilçesi, İstanbul’un son dönemlerde yatırım bölgelerinden biri olmuştur.

Bahçelievler kiralık ev fiyatları, son bir yıllık gayrimenkul verilerine ve İstanbul konut satışlarına oranla, daha fazla oranda konut satışı sunuyor.

Bahçelievler ilçesi, Fatih, Bakırköy, Eyüp ve Küçükçekmece ilçelerine komşu konumda yer alır. Gayrimenkul yatırımlarında özellikle 3. havalimanı ve 3. köprü lokasyonlarının belirlenmesi ile değer kazanmaya başlayan bölgelerden biridir. Öncesinde Bakırköy’e bağlı olan ilçe şimdilerin en değerli yatırım bölgeleri arasında yer alıyor. Peki Bahçelievler’de kiralık daire ilanlarının bulunduğu mahalleler hangileridir?

Bahçelievler Kiralık Daire Seçenekleri

Lüks apartman daireleri, apartlar, rezidanslar, villa ve dubleks yapılar veya stüdyo daireler gibi pek çok seçenek bulunuyor. Bahçelievler ilçesinde ve merkez konumda bulunan Bahçelievler semtinde, farklı tasarımlar ve İstanbul’da yaşayan insanlara göre her bütçeye uygun kiralık daire seçenekleri bulunuyor.
50 m2 apart daire seçeneğinden 250 m2 dubleks konut projesine dek pek çok alternatifin sunulduğu ve yatırımcıların da bölgeye özen gösterdiği coğrafik özellikler sunar. Yenibosna merkez, Avcılar gibi bölgelerde uygun fiyatlarla kiralık daire seçenekleri ilanlarda yer alıyor.

Bahçelievler kiralık daire fiyatları ortalama 500 TL’den başlıyor ve 2.500- 2900 TL’ye kadar farklı seçenekler sunuyor.

Bahçelievler Yatırıma Uygun Semtleri

Bahçelievler ilçesi içerisinde yer alan semtler; Bahçelievler merkez, Cumhuriyet, Çobançeşme, Hürriyet, Fevziçakmak, Şirinevler, Soğanlı, Siyavuşpaşa, Kocasinan ve Yenibosna bulunuyor. Kiralık daire fiyatları semtlerin konum özelliklerine ve popülaritelerine göre belirleniyor. Örneğin Cumhuriyet semti, son bir yıllık gayrimenkul analizlerinde en ucuz konut kiralıklarının bulunduğu bölge olarak belirlendi. Yenibosna semtinde en çok konut fiyatlarının arttığı görüldü.

Fevziçakmak, Çobançeşme ve Hürriyet gibi semtlerde ekonomik fiyatlarla kiralık daire seçenekleri ve lüks konut seçenekleri bulunuyor. Konut kiralamak isteyenlerin, ilanlardan konut seçerken dikkat etmesi gereken faktörler bulunuyor. Bahçelievler ilçesini ve semtini cazip kılan ve konum özellikleri ile avantaj sağlayan özellikleri değerlendirilmelidir.

İşyerine yakın konum, okula yakın konum, istenilen ilçelere yakın konum gibi öncelikler belirlenerek kiralık konut değerlendirmesi yapılabilir.

Kiralık Daire Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bahçelievler kiralık daire ilanlarını incelerken; bölge, konum ve lokasyon bilgilerinin doğru olduğundan emin olarak seçim yapabilirsiniz. Kiralamak istediğiniz konutu mutlaka ziyaret ederek, iç ve dış alanlarını inceleyebilirsiniz. Konut kiralığı ilanında sunulan görseller iyi analiz edilmeli, kiraya sunulan fiyatın bölge değerlerini sunup sunmadığı incelenmelidir.

Kiralık daire seçimi yaparken özellikle ulaşım seçenekleri önemli faktördür. Metro, minibüs, otobüs hat ve güzergahları, vapur iskeleleri gibi yakın ulaşım alternatifleri değerlendirilmelidir. Sahibinden mi yoksa emlak ofisinden mi kiraya verildiği de önemli faktörler arasında yer alır. Kiralamak istediğiniz konutu iskan belgelerinin olduğuna, oturum izinleri, vergileri gibi tüm faktörlerin olumlu olduğundan emin olarak, kiralayabilirsiniz. Aidat, apartman yönetimi, yapı masraf, tadilat veya yenileme gibi kriterleri, ısınma yöntemlerini öğrenerek, detayşı inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.