Kelime ve Karakter Sayısı Hesaplama

Bu hesaplama aracı aşağıdaki metin alanına gireceğiniz metinlerdeki karakter ve kelime sayısını hesaplamaktadır. İçeriğinizin kaç karakter ve kelime barındırdığını interaktif bir şekilde öğrenmek için aşağıya metin giriniz.

Kelime ve karakter sayısı hangi amaçlar için kullanılır?

Bazen hazırladığımız içerik çalışmalarında kelime sayısı önem arz etmektedir. Buna örnek olarak makale çalışmaları, kompozisyon çalışmaları, ilan tanıtım metinleri, seo başlık ve açıklamaları gibi çeşitli pazarlama, sunum, tez amaçlı hazırlanan metinlerde bu bilgilere erişmemiz çalışmayı onaylanacak birim(ler) tarafından talep edilmektedir. Bu doğrultuda hazırladığım kelime ve karakter sayısı hesaplama aracı kolaylıkla hesaplamalarınızı yapacaktır.

Kelime ve karakter sayısını bu araç ile hesaplayabilir miyiz?

Tabi ki hesaplayabilirsiniz. Kişisel blogumda yer alan Kelime ve Karakter Sayısı Hesaplama aracı ile içerik çalışmalarınızı (boşluklarda dahil olmak üzere) hesaplayabilirsiniz.

Bu hesaplama aracı BETA aşamasındadır. Aracı geliştirmemiz için önerilerinize ihtiyacımız var. Teşekkürler 😋

Bu hesaplama aracını tavsiye etmek ister misiniz?

4 Yorumlar

 • Saadet
  1 Aralık 2018 at 10:46

  Çok sade ve kullanışlı olmuş. İçerik çalışmalarım için kullanmaktan keyif aldım teşekkürler.

 • Selim
  8 Şubat 2019 at 23:27

  Budur ya! Valla deli oluyordum kelime hesaplama araçlarında ki reklamlara. Umarım böyle sade ve kullanışlı kalır. Böyle kalırsa hep kullanırım içerik süreçlerim için.

 • Lcn Tercüme
  10 Mayıs 2019 at 00:00

  evet çok güzel olmuş

 • Pera Tercümanlık
  8 Mayıs 2020 at 02:41

  Gayet sade reklam yok bişey yok çok faydasını göreceğim bir araç olmuş.

Bir yanıt yazın


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.