Kelime ve Karakter Sayısı Hesaplama

Bu hesaplama aracı aşağıdaki metin alanına gireceğiniz metinlerdeki karakter ve kelime sayısını hesaplamaktadır. İçeriğinizin kaç karakter ve kelime barındırdığını interaktif bir şekilde öğrenmek için aşağıya metin giriniz.

Kelime ve karakter sayısı hangi amaçlar için kullanılır?

Bazen hazırladığımız içerik çalışmalarında kelime sayısı önem arz etmektedir. Buna örnek olarak makale çalışmaları, kompozisyon çalışmaları, ilan tanıtım metinleri, seo başlık ve açıklamaları gibi çeşitli pazarlama, sunum, tez amaçlı hazırlanan metinlerde bu bilgilere erişmemiz çalışmayı onaylanacak birim(ler) tarafından talep edilmektedir. Bu doğrultuda hazırladığım kelime ve karakter sayısı hesaplama aracı kolaylıkla hesaplamalarınızı yapacaktır.

Kelime ve karakter sayısını bu araç ile hesaplayabilir miyiz?

Tabi ki hesaplayabilirsiniz. Kişisel blogumda yer alan Kelime ve Karakter Sayısı Hesaplama aracı ile içerik çalışmalarınızı (boşluklarda dahil olmak üzere) hesaplayabilirsiniz.

Bu hesaplama aracı BETA aşamasındadır. Aracı geliştirmemiz için önerilerinize ihtiyacımız var. Teşekkürler 😋

Bu hesaplama aracını tavsiye etmek ister misiniz?

3 Yorumlar

 • Saadet
  Ara 1, 2018 at 10:46

  Çok sade ve kullanışlı olmuş. İçerik çalışmalarım için kullanmaktan keyif aldım teşekkürler.

 • Selim
  Şub 8, 2019 at 23:27

  Budur ya! Valla deli oluyordum kelime hesaplama araçlarında ki reklamlara. Umarım böyle sade ve kullanışlı kalır. Böyle kalırsa hep kullanırım içerik süreçlerim için.

 • Lcn Tercüme
  May 10, 2019 at 00:00

  evet çok güzel olmuş

Bir cevap yazın


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.