Ücretsiz Stok Fotoğraf Siteleri

Pexels

Pexels ücretsiz stok fotoğraf siteleri arasında listenizde sürekli tutmanız gereken kendini yenileyen binlerce ücretsiz stok fotoğrafın yer altığı bir stok fotoğraf sitesidir.


Pixabay

Bu site çok yüksek kalite de stok fotoğraf veritabanına sahip. İçerik pazarlamacıları ve bloggerlar için genellikle yararlı olan Unsplash’tan biraz daha iş ve pazarlamaya yönelik bir stok fotoğraf sitesidir. Bir diğer büyük avantajı Pixabay da ücretsiz vektörel çalışmalar ve illüstrasyonlar mevcuttur.


Unsplash

50.000’den fazla katılımcı tarafından 300.000’den fazla güzel, yüksek çözünürlüklü stok fotoğraftan oluşan koleksiyonuyla istediğiniz herşeyi yapın. Unsplash, bazı ücretli siteler olarak çok fazla seçenek sunmuyor, ancak fotoğraflar her gün en üst kalitede ve binlerce kişi ekleniyor. Bu ücretsiz stok fotoğraf sitesinde çalışacak bir çok fotoğraf bulabilirsiniz.


Morguefile

Pixabay yada Unsplash kadar profesyonel stok fotoğrafları bulamasanızda basit stok fotoğraflar için tercih edebileceğiniz bir ücretsiz stok fotoğraf sitesidir.


Gratisography

Bu stok fotoğraf sitesi “Dünyanın en yüksek çözünürlüklü ücretsiz stok görüntüleri koleksiyonudur” olmakla gurur duyuyorlar. Koleksiyon olarak Unsplash ile kıyaslayamıyorlar, ancak onların amacı bu değil. Başka yerlerde gördüğünüzden daha benzersiz ve daha az “stoksu” olan ücretsiz fotoğraflar sunmakta çok başarılılar.


Stockvault

Stockvault, ücretsiz stok fotoğraflarının, duvar kağıtlarının ve hatta dokuların bir başka harika kaynağıdır. Koleksiyonları, Unplash’ın sadece yarısı boyutunda, ancak çok iyi hazırlanmış ve günlük fotoğraflar ekleniyor. Bu site aynı zamanda iyi bir arama motoruna sahiptir ve kategorilere göre gezinmek için iyi organize edilmiştir.


Pikwizard

Çok çeşitli benzersiz stok fotoğraflara sahip olmasının yanı sıra, Pikwazard , indirmeden önce metin eklemek gibi temel düzenlemeleri yapmanızı sağlayan bir tasarım aracı da sunuyor. Temel bilgiler ücretsiz olmakla birlikte, tam özellikli bir çevrimiçi görüntü düzenleme aracı olan ücretli bir sürümü de vardır.


Picjumbo

Fotoğraflarını büyük stok siteleri tarafından reddetmekten bıkmış ve kendi fotoğrafını yaratmaya karar veren 24 yaşındaki bir fotoğrafçı tarafından yönetilen PicJumbo , şimdi güzel fotoğraflardan oluşan geniş bir seçki ile iyi bir ücretsiz stok fotoğraf topluluğu.


Rawpixel

Rawpixel , sektördeki en çeşitli stok fotoğraf koleksiyonuna sahip olduğunu iddia ediyor, bu doğru olabilir. Ayrıca vektörleri, PSD dosyalarını ve ünlü Japon ahşap panel baskıları gibi çalışmalar yer alıyor.


Reshot

Reshot , basit bir stok fotoğraf koleksiyonundan çok, misyonu olan bir topluluktur. Ortaya çıkan fotoğrafçılara yaratıcılıklarını ihtiyaç duyanlarla paylaşmaları için bir platform sunmayı hedefliyorlar. Küratörlü koleksiyonları kapsamlı, çarpıcı ve tamamen ücretsizdir.