Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal Medya Nedir?

Alışkanlıklarımızın değiştiği ve  bilgi tüketiminin hızla  gerçekleştiği günümüzde en çok merak edilen sorulardan biri “Sosyal Medya Nedir?” sorusudur. Herkesin kendine göre yorumladığı ve bir anlam kattığı sosyal medya, genel anlamıyla hayatımızı kolaylaştıran ve hızlandıran öğelerden oluşan bilgi ve içerik platformu diyebiliriz.

Daha açıklayıcı yorumlayacak olursak; Sosyal medya, yeni nesil web teknolojilerinin  getirdiği kullanıcı kolaylığı ve iletişim hızıyla yakalanan eş zamanlı bilgi paylaşımının takip edildiği  digital platformdur.

Sosyal Medya Danışmanlık Prosedürleri

Sosyal medya reklamları günümüz trendleri ve kullanıcıların kullanım alışkanlıklarına göre değişkenlik göstermekte olup, kullanıcılardan alınan feedback’ler doğrultusunda hedeflemeler yapılmaktadır. Markaların fiziksel mağazaları hariç, bölgesel olarak yapılan hedeflemelerde, danışmanın işine karışmanız talep edilen hedeflemelerde sapmalar ve dönüşümden beklenen oranın düşmesine sebep olmaktadır. Bu yüzden dijital tarafta verilen reklam örneklerinde ısrarcı ve amacından sapacak taleplerde bulunmanız markanızın yararına değil zararına olacaktır.

Sosyal Medya Danışmanlığı Hizmet Detayları

Sosyal medya alanında outsource olarak destek verdiğim, markanız için sosyal medya doğru konumlandırma için çalışır, pazarlama süreçlerinizi planlar, yapılan çalışmalarla ilgili somut sonuçları sizlerle paylaşırım.

Sosyal medya araçlarından markanıza ve hedeflerinize uygun olanları seçer kampanyalar, yarışmalar ve çeşitli etkinliklerle yönetir ve raporlarım.