#EvdeKAL

Sans-serif

Aa

Serif

Aa

Font büyüklüğü

+ -

Satır yüksekliği

+ -
Gündüz
Gece
Gün Batımı

Ne Algı Ama! Sonra da Demokrasi Derler Dimi?

Pekte gerek duymadığım siyasetin içerisinde bulunmadım. Apolitik biriyim açıkçası siyasetide siyaset yapanıda pek sevemiyorum. Buna en yakın çevremden örnek bile verebilirim. Milletin rant oyunları neden bizi bu kadar geriyor bilmiyorum. Konuşmaya zorlandığım zamanlar oldu olmadı değil ancak neden siyaset yapma tartışma yaratma çabası içerisinde insanlar? Ne yararı var bunların bize? Hayat mücadelesi fazla yormuyor sanırım bu milleti ölüyor bitiyorlar devlet adamları için. Ulan kendi evladını bu hükümet kadar sevmiyorlar eminim. Her şeye binbir kulp takan; armudun sapı, üzümün çöpü diyen insanlar bir anda karar değiştirdiler çevremde. Seçim zamanı aniden yapılan karar değişiklikleri nasıl oluyor ve nasıl bir algı ile oluşturuluyor hep merak etmişimdir. Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığı tanıtım filmi bunu güzel özetliyor.

Şimdiye kadar bir görüş sahibi olsamda artık gerçekten beni temsil etmeyecek birine oy verme düşüncesinde değilim. Oy kullanma düşüncemde yok. Reklamın özeti belli aslında çook güzel bir PR çalışması ile birlikte harika algı operasyonu ve devamında zaten sonuç ortada. İnsanlar sonucunu bildiği bir mücadeleyi merak etmezler bende merak etmiyorum. Bu cumhurbaşkanlığı seçimininde sonucu belli olsada reklam çalışmasının çok iyi oluşturulduğunu söyleyebilirim. Herifler yapmış hoş arkasındaki yatırımda cabasıya!

Heryerde Erdoğan’ı görmek zorundamıyım?

Garip algılardan ibaret desekte aslında milletin buna kanması muhtemel. Her 2 adımda bir Erdoğan fotoğrafları ile süslenmiş billboardlar, tabelalar, bina giydirmeleri, elektrik direkleri ve daha birçok pazarlama ve pr çalışması. Yahu anlaması güç ne tür bir parti bütçesi yada şahıs bütçesi bunu karşılayabilir. Bu yoğurdun bolluğu nereden geliyor hiç bunu sorgulayan yok! Anlaması güç. Dinle siyaset yaparak bu milleti kandıran her zihniyete yazıklar olsun. Geçmişimizde cumhuriyet yoktu devlet rejimi farklıydı o zaman kabul edebilirdim. Ancak şuan da sadece milleti kendi safına çekmek için Din’i kullanması öylesine acınası ki. Şimdi sakın yanlış anlaşılmasın ben muhafazakar bir ailenin çocuğuyum ve ben din ile siyaset yapılmasına kesinlikle karşı değilim. Besleme ile başladığımız her hayır işinde kim bundan rahatsız olabilir ki? Benim takıldığım konu ceplerini dolduran bir adamın Din’le siyaset yapması. Kul hakkı nedir zerre bilmeyen bir insanın devletin her türlü imkanını bu derece bencilce kullanmasının yanında birde yemesi çok acınası geliyor.

Ah bir de binlerce avukatı yokmu!

Gerek çevremde gerek televizyonki o yancı medyada izlediğim o kadar zırvalar var ki. Bu milleti mal yerine koyan kendini zeki sanan o insanlar yokmu. Onlara söyleyecek çok şey var aslındada Allahından bulsunlar. Baba ile oğulu birbirine düşürecek kadar böldüler bu milleti. Bu kara siyasetlerini aydınlık gösterecek kadar güç sahibi oldular bundan kimsenin şüphesi yok. Türkiye’deki hemen hemen birçok medya onların elinde.

Kukla Medeniyeti

Geçenlerde bi araştırma yapmıştım yahudiler üzerine medya kanadı en sağlam ülke Almanya’ymış. Herifler Almanya’nın %80 medya sektörüne sahipmiş ki bu gerçekten büyük bir güç. Şimdi hal böyle olunca dönüp Türkiye’ye bakıyorsun medyanın %70’i neredeyse Erdoğan taraftarı. Bu ne demek bu ülkede benim borum ötüyor, benim söylediğim haber oluyor demek ki, zaten böyle oluyor. Tam bir kukla medeniyeti ipleri Erdoğan’ın elinde oynattığı bir medyaya sahibiz. Durum gerçekten içler acısı ne denebilirki bu duruma. Neyse apolitik bakışa sahip olmak hiç zararıma olmadı olacağınıda sanmıyorum. Yine de Allah hayırlı insanları ülkemizin başına getirsin ne diyeyim…

1 Yorum

  • Ahmet
    16 Nisan 2015 at 19:27

    Ülkemizde artık ne yazık ki demokrasi diye birşey kalmadı ve bunuda çok güzel özetlemişsiniz.

Bir cevap yazın


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.